Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ej mam głupie pytanie o kosmetyki a jestem niebieskim i się nie znam xD Czy #kosmetyki coś faktycznie dają czy to scam?
Do rzeczy.. niedawno dołączyłem do #wykop30club i zauważyłem od jakiegoś czasu że twarz już nie jest taka jak kiedyś - brak tego blasku, energii, widać bardziej zmęczona, nie jest napięta i gładka jak u małolatów. Jako niebieski muszę 10x coś sprawdzić zanim kupię i zrobię więc myśle, sprawdzam w necie, porównuje..Moje przemyślenia to: rynek kosmetyczny jest gigantyczny i jest masa produktów o których istnieniu nawet nie wiem ALE.. jak tak przeanalizuje sobie swoje siostry, koleżanki, znajome, dziewczyny z którymi się spotykałem, dziewczyny znajomych to.. wszystkie wyglądają bez makijażu fatalnie pomimo, że znają się na tym, mają mnóstwo kosmetyków, wydają na to ciężkie pieniądze a nawet traktują to jako hobby. Moje pytanie to WTF? Faceci na ulicach wyglądają o niebo lepiej niż laska gdy nie ma mejkapu albo zrobi zbyt lekki. Co jest z tymi kosmetykami nie tak w końcu? Nie chodzi mi o zakrycie problemu tylko poprawe skóry i lepszy wygląd, czyli to co kosmetyki obiecują robić.

#uroda #pielegnacja #zdrowie #niebieskiepaski #niebieskiepaski #looksmaxing #wykop30plus #doroslosc ♯przegryw #przemyslenia #wyglad

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63273d33ca83b03f26754139
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ej mam głupie pytanie o kosmetyki a...
źródło: comment_1663516777NhXvKuhWO5EHE6dAjnVXhU.jpg
  • 14
PrzystojnyJegomość: ale co masz na myśli przez fatalnie, że mają kiepską cerę, czy że wyglądają po prostu brzydziej bez makijażu? Bo jeśli to drugie, to bierze się to stąd, że jesteś przyzwyczajony do widoku umalowanych kobiet i taki wygląd wydaje ci się normą, bo widzisz je w pracy, na ulicach, w telewizji, internecie i wydaje ci się, że taki wygląd to standard. A później widzisz je bez podkreślonych oczu, ust, wydłużonych
@AnonimoweMirkoWyznania: rozróżniaj makijaż od pielęgnacji cery, bo najczęściej to się wyklucza. Makijaż, szczególnie pełny, to zatykanie sobie porów, przyspieszanie procesów starzenia się cery.

Za to pielęgnacja daje dbałość o cerę i zachowanie jej w dobrej kondycji. I pielęgnacja zwykle zakłada ograniczenie makijażu, aby skóra mogła oddychać, nie była wysilana dodatkowymi warstwami kosmetyków na co dzień.

Poza tym, jeśli jesteś przyzwyczajony do zrobionej makijażem kobiety, to jej naturalny wygląd zawsze będzie dla
@AnonimoweMirkoWyznania:

ZdrowyHultaj - niektóre najwidoczniej tak xD

ja się nie maluję prawie wcale (raczej z okazji, niż na co dzień i to też nie pełna tapeta, bo moja cera słabo znosi zmywanie makijażu, więc wolę się nie katować dla idei) i u mniej odrobina makijażu wywołuje "efekt wow", ale przy bardzo bladej cerze kilka osób mnie zapytało, czy chora nie jestem, bo "zdrowy" wygląd cery to właśnie przyzwyczajenie do wszechobecnego podkładu,
wszystkie wyglądają bez makijażu fatalnie pomimo, że znają się na tym, mają mnóstwo kosmetyków, wydają na to ciężkie pieniądze a nawet traktują to jako hobby.


@AnonimoweMirkoWyznania: Mogą mieć mnóstwo kosmetyków, wydawać na nie ciężkie pieniądze i traktować to jako hobby, ale mogą się na tym nie znać, pomimo że sprawiają takie wrażenie. Cena bardzo często nie idzie w parze z jakością, kosmetyki mogą być jakości słabej lub wątpliwej, a bez makijażu
ale przy bardzo bladej cerze kilka osób mnie zapytało, czy chora nie jestem, bo "zdrowy" wygląd cery to właśnie przyzwyczajenie do wszechobecnego podkładu, a nie blada cera z piegami i lekkim rumieńcem


@moll: O matko, pytają mnie o to bardzo często. Moja tajemnica polega na tym, że nie lubię opalenizny, więc unikam słońca, robię to także dla cery, więc przez cały rok używam spf. Do tego nie używam makijażu, stąd mój
@Biackciss: ja też nie lubię, bo opalam się na czerwono, a na twarzy to nie brązowieje jak na rękach, tylko poparzenie wraca do bladości.

No właśnie taki wygląd nie jest chorobliwy, tylko przez przyciemnianie podkładem jest to tak odbierane.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jakby faceci na codzień nosili mejkap, to tez byś mowil, ze bez wyglądają gorzej, a tak to po prostu nie masz porównania, bo go nie noszą, gdzie u lasek masz, wiec wiadomo, ze kobieta wyglada inaczej trochę bez makijażu. Ja kosmetykami wyleczyłam się w wyprysków metoda prób o błędów. Miliony kasy wydanej na dermatologów, a wystarczyło pokombinować z pielęgnacja.
PrzemądrzałaBrokaciara: .

Faceci na ulicach wyglądają o niebo lepiej niż laska gdy nie ma mejkapu albo zrobi zbyt lekki.


Kobiety mają cieńszą i delikatniejszą skórę niż mężczyźni, zatem bardziej będą widoczne żyłki, zaczerwienienia, rumieńce, czy cienie pod oczami. Dodatkowo ze względu na wahania hormonalne skóra kobiet jest podatna na zmiany w różnych momentach cyklu - np. przed miesiączką będzie bardziej tłusta/z wypryskami, w środku cyklu gdy estrogen jest wysoki to bardziej