Wpis z mikrobloga

Pillars of Eternity wciągnął mnie jak Wiedźmin 3, niestety po 100 godzinach eksploracji wszystkiego co się da przygoda dobiegła końca. Na pewno zagram dwójkę, ale chciałbym trochę odpocząć i spróbować innej podobnej serii.
Stare klasyki (<2005) wszystkie ograne.

#pillarsofeternity #gry

Co teraz?

  • Dragon Age 20.5% (8)
  • Divinity: Original Sin 53.8% (21)
  • Pathfinder 15.4% (6)
  • Coś innego 10.3% (4)

Oddanych głosów: 39

  • 4
Jak PoE mnie wciagnelo tak dwojka po poczatkowym zachwycie tlami mnie szybko juz odepchnela, tworcy zamiast zrobic lepsza jedynke to na modle mass effect androbiedan czy dragon age inkwizycji itp uznali ze najlepiej bedzie zrobic 10x wieksza mape i #!$%@? wszystko kropkami do zbierania, powtarzalnymi lokacjami, walkami z armia klonow itp fajnie sie zwiedza i unikalne questy czy lokacje sa super ale wszystko mi zginelo gdzies w bagnie zapychaczy i ekranow ladowania.
@3mortis: Dziękuję Ci za tak wyczerpujący opis (całkiem jakbym dialog w PoE czytał ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Wybór padł na DOS, mimo że wcześniej najmniej się ku niemu skłaniałem.
Jeszcze jedno szybkie pytanie - czy na pewno odpuścić sobie jedynkę? Słyszałem, że jest gorsza, ale może jednak warto?
Pytam się dlatego, że zazwyczaj taką poradę widać w odniesieniu do Wiedźmina ("odpuść sobie jedynkę", "oglądnij streszczenie i zacznij
@werter_do_jercewa:
Mysle ze obiektywnie 2 ma duzo lepiej przemyslane rozwiazania mechaniczne, lepsza fabule i po prostu wydaje sie byc dopracowana kontynuacja ktora czerpie wszystko z doswiadczen po jedynce, w dodatku fabularnie OS2 dzieje sie wczesniej bodajze o 1000 lat i fabuly totalnie nie sa ze soba powiazane wiec mozesz potem zagrac w jedynke.

fabularnie moze byc ok, natomiast pamietam ze wiele zadan i rozwiazan bylo bardzo slabo w grze wyjasnianych i