Wpis z mikrobloga

Mirki, jak schodzicie na śniadanie w hotelu, to mówicie #dziendobry? Bo mnie się wydawało, że #savoirvivre nakazuje, że osoba wchodząca wita się, a w dobrym guście jest jeszcze powiedzieć "smacznego". Oczywiście nie mówię, że lecieć po całej sali czy krzyczeć, ale przynajmniej tym, których się mija w drodze do stolika.
I już pal licho dzieciaki - no może nie nauczone w takiej sytuacji... Ale rodzice też... Głównie tylko starsze osoby się witają.

Witacie się schodząc na śniadanie w hotelu?

  • Dzień dobry 40.7% (1153)
  • Dzień dobry, smacznego 6.9% (196)
  • Nic się nie odzywam 43.1% (1222)
  • Nie bywam w hotelach 9.3% (263)

Oddanych głosów: 2834

  • 70
  • Odpowiedz
a w dobrym guście jest jeszcze powiedzieć "smacznego"


@Dzyszla: w dobrym guście jest nie gadać przy jedzeniu, bo można się zakrztusić, dlatego savair vivre ZABRANIA mówienia "smaczenego" osobom w trakcie posiłku

Nie masz google?
  • Odpowiedz
@flo0666: przecież większość osób nie ma problemu ze zwykłym dzień dobry do obsługi, ale #!$%@? smacznego do randomow którzy skupieni są na sobie i swoim jedzeniu jest mocno nie na miejscu i zwyczajnie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Dzyszla: ja zawsze witam się z obsługą, z gośćmi zależy- jesli to jest jakiś kameralny hotelik gdzie sala jadalniana jest dość mała to rzucę ogólne dzieńdobry, jeśli to jakiś moloch typu hilton to bezsensu drzeć japę na całą restauracje.
z drugiej strony mi to też obojętne czy gośc mi powie dzieńdobry czy nie.

smacznego nie życzę nikomu nigdy bo to #!$%@? głupie jest i sugeruje sarkazm w kierunku umiejętności kucharza xD
  • Odpowiedz
widać żę tu siedzi banda niewychowanych introwertyków, kraj upada na dno jak już jaśnie Panom sie nie chce dzień dobyr powiedzieć. DRAMAT!


@flo0666: ja jestem skrajnym ekstrawertykiem i zdarzało mi się nie raz poznawać nowych znajomych przypadkowo w sytuacjach społecznych, ale co innego jak ktoś podejdzie do ciebie nwm na nocy horrorów w kinie jak jesteś z kolegą i dwie koleżanki będą się chciały z wami poznać, a co innego jak
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: Dokładnie tak. W małym hotelu jak na śniadaniu siedzi kilka osób to mówię dzień dobry, a jak jest duża sala i kilkadziesiąt osób to nie, bo to nie ma sensu
  • Odpowiedz