Wpis z mikrobloga

Czołem!

Generalnie jestem zbulwersowany tym, co się ostatnio dzieje wokół tych dotacji do energii i tym kuriozalnym limitem kWh na dom.

Obserwuje co robi opozycja, co robią media i nic - kompletny brak reakcji na to, jak zamierzają ci bandyci potraktować na następnym roku osoby, które ogrzewają swój dom energią elektryczną.

Tego tak nie można zostawić, bo zostaniemy z olbrzymimi rachunkami!

Czy znajduje się tu jakaś osoba, która mogłaby podpowiedzieć jakiś kanał dostępowy do ludzi odpowiedzialnych za ten pomysł? Cokolwiek co nagłośni ten problem!
Ostateczecznie, jeśli nic się nie zmieni będę chciał w kolejnym roku zorganizować pozew zbiorowy - czemu domy z węglem mogę mieć dotację, ktoś kto używa prądu już nie???
Pomijam całą kampanię promującą ekolegię, aby wciskać pompy ciepła.

Jakieś pomysły?

#polska #pompaciepla #ogrzewanie #budowadomu
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@else_if: przecież każdy ma dotacje. Pytanie tylko po co ta dotacja. Wydaje mi się że nikt nie powinien jej mieć. Mogliby zlikwidować zupełnie podatki dla biednych i nie rozdawać im kasy. Nie dawać dotacji na te 2MWh ale zlikwidować 9% składki zdrowotnej poniżej 30tys rocznie dochodu
@re_plenish: Ale zawuażyłeś to, że wybrane grupy dostaną z tego tytułu rekomentnsaty, a o ogrzewających prądem nie ma słowa? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego o ile wzrastają rachunku za prąd jak grzejesz prądem. Przy tych założeniach co do nowych cen to jest ok 1.5k za samo grzanie miesięcznie!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@else_if: @re_plenish: ale każdy ma ta dotacje do 2000kWh
Pisząc grzejących prądem masz na myśli tylko czystym czy też pompa ciepła? Bo to zupełnie różne kategorię, tych pierwszych trzeba razić prądem
@zibizz1: Nie rozumiem czemu miałbyś ich razić prądem? Masz świadomość tego, że jeszcze niedowano to była bardzo opłacalna forma ogrzewani?
W czym ci co postanowili mieć piec gazowy są lepsi od nich?
Dotację ma każdy, ale nie ma ona związku z ogrzewaniem.
Czyli jak dostałeś kasę na węgiel to normalnie dostajesz też limit na energię.
Ale jak grzejesz prądem to już nie masz przywileju dotacji na źródło ciepła.
@zibizz1: Jesteś głupi czy z pisu? Ucziwe jest to, że 2k ma osoba mieszkająca samotnie i rodzina z dwójką dzieci? Tyle samo co ktoś kto dodatkowo używa prądu do ogrzewania?
@re_plenish: no nie ma. Gardzę Pisem, ale w obecnej sytuacji gdzie stoi przede mna widmo kilkukrotnie wyższych rachunków będę się przynajmniej domagał sprawiedliwości - bo o normalności można zapomnieć!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@else_if: grzanie czystym prądem nigdy nie było opłacalne
Bardziej uczciwe niż wszystkie inne dotacje PiSu
Ja mam 4 dzieci i uważam że jest sprawiedliwe i używam prądu do wszystkiego nawet do grzania ale akurat pompa ciepła