Wpis z mikrobloga

Mamy potwierdzenie, że ukraiński przyczółek po drugiej stronie Dońca Siewierskiego faktycznie istnieje. Ukraińcy zajęli nie tylko Staryj Karawan, ale także wioskę Dibrową, Szczurowe. Obecnie Ukraińcy są kilka kilometrów od Łymana - miasta, które jeszcze niedawno Rosjanie chcieli wykorzystać jako bazę do ataku na - położony po drugiej stronie rzeki - Słowiańsk.

To jednak nie koniec dobrych wieści z linii Dońca. Wygląda na to, że dalej na zachód od Łymana, Ukraińcom udało się uchwycić kolejny przyczółek. Mowa o miasteczko Sosnowe, gdzie znajduje się ważny węzeł kolejowy Izium-Łyman.

_______________

Info z Ukrainy wrzucam na:
- stronę Puls Zagranicy
- #lagunacontent

Jeśli ktoś docenia moją pracę i chciałby postawić mi wirtualną kawę, to może to zrobić pod tym linkiem.

#ukraina #lagunacontent - autorski tag
Pobierz
źródło: comment_1663407740ft8RFesVqzI9no4hnZVipO.jpg
  • 23
@onpanopticon: od mniej wiecej polowy

wywiad z PGZ
o zwiekszeniu ilosci produkcji amunicji, 250-270% rok do roku , wiekszośc trafia na Wschód

Kraje CEE, główni dostawcy amunicji dla Ukrainy

Polityka Insight podcast - Kongres w Karpaczu

Szkoda że nieco gorsze na froncie chersońskim, są plotki, że wyłom wybity przez Ukrainę parę tygodni temu już nie istnieje ;/


@Micro-Jet: są też plotki że istnieje i się powiększył, w chersońskim bardzo trudno o pewniaczki :<

zawsze mnie ciekawi, że jak "nasi" zdobywają jakiś odcinek to wszystko jest ważne. Ważna stacja, ważny węzeł kolejowy


@w00nski: od dłuższego czasu ruscy nic większego nie zdobyli, ostatnie "ważne" to chyba było odcięcie