Wpis z mikrobloga

Siemaneczko mireczki
Potrzebuje porady w zakupie #zmywarka
Szukam jakieś 45, jakiś czas temu radziłem się w sklepach jaka była by najlepsza i polecali mi #bosch z uwagi na jakieś tam metalowe części (ale już za cholerne nie pamiętam co to było)
Jakieś rady coś?
#pytanie #agd

Z góry dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 19
  • Odpowiedz
Jakieś rady coś?


@Wielki_Zly_Wilk: Jak masz zamiar kupic 45 to nie kupuj nic.

Jak remontowalem mieszkanie to nie chcialem zmywarki (kawaler here). Ale kumpela mnie namowila. No to myslalem o 45. Dostalem ochrzan i nakaz kupienia 60. Wolalem nie dyskutowac i kupilem 60.

I dobrze zrobilem ;P

45 jest bez sensu-malo praktyczna.

A bosch to dobry wybor.

Szuflada na sztucce (ale teraz juz chyba wszystkie tak maja) zamiast koszyka to tez
  • Odpowiedz
@gorzki99: No problem jest taki że w kuchni mam stara niedziałającą 45 więc miejsce na taką jest
Na 60 ciężej było by znalesc niby mam trochę miejsca ale to bym chyba na mm wcisnął jeśli chodzi o szerokość tylko nie wiem jak z głębokością to może być ciężej
Z dwója złego myć ręcznie albo mieć tylko 45 wolę 45 XD

Orientujesz się o co mogło chodzić sprzedawcy z metalowym czymś?
  • Odpowiedz
Na 60 ciężej było by znalesc niby mam trochę miejsca ale to bym chyba na mm wcisnął jeśli chodzi o szerokość tylko nie wiem jak z głębokością to może być ciężej


@Wielki_Zly_Wilk: a to glebokosci nie sa te same?
Siorka jak robila remont to nie dala sie do zmywarki przekonac. 3 lata pozniej przerabiala szafke pod mywarke :PP I teraz se chwali.

A chodzilo pewnie o dno.
  • Odpowiedz
@gorzki99: stara zmywarka po poprzednim właścicielu jest wkomponowana pod blatem na prawo od zlewu i tam 45 wejdzie
Miejsce teoretycznie miałbym we wnęce na lewo od zlewu (tam kiedyś pod blatem stała pralka ale taka krótsza) i zaraz obok lodówka. Lodówkę #!$%@?łem gdzieś indziej, w jej miejsce postawiłem pralkę z szuszarką i teraz mam pod blatem miejsce po starej pralce, tylko, że za blatem jest druciarsko podciągnięty kontakt do którego podpięte
  • Odpowiedz
@gorzki99: Myślałem dopiero zmywarkę montować wraz z remontem kuchnii ale na ten moment nie mam pojęcia kiedy do tego dojdzie a mnie już męczy mycie ręczne garów, raz, że schodzi na to czasu dwa woda i gaz idzie (nie mam ciepłej miejskiej tylko z piecyka :( )
  • Odpowiedz
@Wielki_Zly_Wilk: Spoko. Nie chodzi o to ze mowie CI jak masz zyc :P
Ale serio 45 a 60 to niby tylko 15cm roznicy. ALe te 15cm robi roznice.

Ja bym pokombinowal z przelozeniem gniazdka i takim poprowadzeniem kabli zeby jednak pojsc w 60.

Zrobisz jak chcesz. Ale polecam przynajmniej zastanowienie sie.
  • Odpowiedz
@gorzki99: 15 cm to naprawdę dużo ( ͡º ͜ʖ͡º)


Coś pomyślę, a jeśli nie bosch to coś innego czy iść w tę firmę (większość sprzętu mam z samsunga aczkolwiek nikt mi ich zmywarek nie polecał)
  • Odpowiedz
Coś pomyślę, a jeśli nie bosch to coś innego czy iść w tę firmę (większość sprzętu mam z samsunga aczkolwiek nikt mi ich zmywarek nie polecał)


@Wielki_Zly_Wilk: Ja mam zmywarke boscha, znajomi maja (juz druga), w robocie mamy. No sa dobre.

Kiedys tez szedlem w samsunga i duzo urzadzen mialem. W lodowce sie wyswietlacz spierdzielil po okresie gwarancji a sama lodowka wytrzymala 8 lat. Troche malo jak na lodowke.

Bosch jest
  • Odpowiedz
gotuje.


@Wasky: No to musisz miec male garnki albo "nieskompliowane" potrawy skoro po ugotowaniu na 2 osoby wszystko miescisz.

Btw rozwiazanie tefala jest calkiem spoko. Patelnie z odczepiana raczka robia robote. MNiej miejsca w szafce jak i w smywarce zabieraja.

Inna sprawa jest taka - majac 45 musisz ja puszczac czesciej. Ja wole puszczac rzadziej.
  • Odpowiedz
A fenomenu z metalowym dnem nie rozumiem. Jaka to ma przewagę nad dnem plastikowym? Przecież ono musi być szczelne i tyle, nie musi wytrzymywać żadnego obciążenia. A przewaga dna plastikowego jest taka ze jak rozsypiesz sól to nie zardzewieje.
  • Odpowiedz
@gorzki99: Juz nie odczytasz z tego co widzę ale odopisze że 45 starczy w zupełności i @Wasky ma rację. Dodam od siebie że Jak ktos się nie mieści w 45 tzn ze nie umie układać naczyn w zmywarce i załadowuje w gowniany sposób. To i potem nie może się zmieścić. Ja w nablatowej zmywarce wrzucam gary z całego obiadu i to w sytuacji kiedy już w srodku są gary ze śniadania.
  • Odpowiedz