Wpis z mikrobloga

Miałam dziś chwilę czasu, aby napisać na bloga post na temat nurtującego wszystkich pytania: co posadzić zamiast tui? Jakie są najlepsze rośliny na żywopłot?

Wiele osób regularnie pyta mnie o to w komentarzach, dlatego zebrałam wszystkie informacje w jeden artykuł. Przy okazji dementuję plotki: z jednej strony to fakt, że tuja jest trująca, ale dla nas i naszego otoczenia jest niegroźna.

Kolejne tematy na posty można proponować w komentarzach ()

Link:
https://www.dariakostaniak.com/blog

#chwalesie #ogrodnictwo #rosliny #ogrod #budujzwykopem
Pobierz kjut_dziewczynka - Miałam dziś chwilę czasu, aby napisać na bloga post na temat nurtu...
źródło: comment_1663346315xues9BaXDL0DfVsaMe66yr.jpg
  • 40
@cutthroat ale po co w ogóle ta agrowłóknina? Bo ja mam wrażenie że tylko po to, żeby ją ludziom sprzedać/żeby wykonawca ogrodu miał spokój przez parę miesięcy którą obejmuje gwarancja na jego prace, a to jak później będą rosnąć rośliny i jak je później ciężko przesadzić/zmodyfikować kompozycje to już nie ich interes
@kjut_dziewczynka: Ja jestem na maksa pragmatykiem. Tuje to fajny sposób na ogrodzenie się od reszty świata. Przycinka na wiosnę i jesień i tyle. 0 nawożenia, podlewania i dają radę :)
Do tego goła trawa + kosiarka autonomiczna i "ogród" bezobsługowy.
Lubię ogrody, na wiosnę chodzę po japońskim czy botanicznych, kocham mangolię czy wiśnie ale samemu by mi siętego uprawiać nie chciało :P
Także szacun dla wszystkich ogrodników, niech Wam wszystko łądnie
@Niebadzlosiem:

Ja tylko trochę nie rozumiem takich jak ty. Na cholerę wam ogród? Ty tam nic nie masz. Co ci po tym dywanie z trawnika? Po tujach które wyglądają jak na cmentarzu?

Nie chcę nawet mówić co o tym myślę, ale jako biologa to mnie serce krwawi, a serce szaleje z #!$%@? jak widzę ten #!$%@? trend. Zwłaszcza przy tym zasłanianiu się że komuś się w ogrodzie nie chce robić. Nie
@ruda_stuleja: Obecnie mieszma w domu i tak co tydzień/2 koszenie trawy 3h, na wiosnę przycinanie drzewek tych i tamtych. Przycinanie tui na wiosne i jesień. Jakby do tego doszło wyrywanie chwastów, nawożenie kwiatków to bym miał ćwierć etatu jako ogrodnik w domu xD
Dla mnie dom a w zasadzie "ogród" to MIEJSCE gdzie mogę zrobić ognisko, grilla, postawić basen, jak była impreza ze znajomymi to postawić plandeką z plynem do mycia