Wpis z mikrobloga

Z cyklu głupie pytania - jestem 100% analogowy. Robię notatki na papierze, podobnie rozwiązuje zadania. Artykuły naukowe też wolę czytać wydrukowane. Problem polega na tym, że po jakimś czasie uzbierałem niezłą górkę papierów. Znaleźć coś w tym to czasem nie lada wyzwanie. Pomijam już fakt, że średnio chcę mi się wozić to wszystko ze sobą.
Dlatego myślę o tym, żeby kupić iPada Air. Na pewno będzie zajmował mniej miejsca. Będę go mógł mieć zawsze przy sobie i na przykład rozwiązywać zadania, kiedy będę miał wolną chwilę. Poza tym, myśle że używanie MATLABa na iPadzie może być wygodniejsze niż na iPhonie (chociaż bez dodatkowej klawiatury nie spodziewam się szału).
Poza tym, w przyszłości chciałbym zacząć uczyć się rysować.
Pytanie czy ktoś z Was zdecydował się na podobne rozwiązanie. Oczywiście, przed zakupem przejdę się do sklepu, żeby przetestować ten pomysł. Ale chciałem poznać Waszą opinię na ten temat.

#apple #studbaza i trochę #matematyka oraz #rysujzwykopem
  • 4
@groman43: pewnie, notowanie na iPadzie to bajka, polecam w tym celu GoodNotes - co prawda jest płatna, ale niedroga i bardzo praktyczna, można tworzyć foldery, okładki, wybrać wygląd kartek (kolor, linia/kratka, marginesy itp.). Do rysowania Procreate oczywiście i tutaj już koniecznie Apple Pencil, więc możesz się zastanowić od razu nad jego kupnem.