Wpis z mikrobloga

Drwal swoją drogą też mnie już trochę irytuje krytykowaniem dosłownie każdej zmiany, jaka zaszła w serialu względem oryginału. W wielu przypadkach te zmiany mogą być głupie i zbędne w stosunku do oryginału. Są jednak zmiany, które mają swoje uzasadnienie jak na przykład kompresja kilku wieków historii w powieści do kilkudziesięciu lat w serialu. To, że twórcy dorzucają też czasem swoje rzeczy nie musi być od razu złe, bo Tolkien akurat drugą ere opisał dość ogólnikowo. Daje to pewną swobodę co do przedstawienia szczegółów tych wydarzeń. Dla przykładu siostra Isildura została od razu przez Drwala uznana za zbędną, choć jej wątek nawet się dobrze nie rozwinął. Ja się trochę martwiłem, że ona zastąpi Anáriona, ale z tego, co wiem to on w tym świecie jest, więc i ona niech sobie będzie. Ważne, żeby jej historia do czegoś prowadziła, ale tego się nie dowiemy po pierwszym jej wystąpieniu. Ogólnie zgadzam się z tezą, że trzeci odcinek był słaby, ale odrzucanie z góry wszelkiej nowości względem oryginału też jest głupie.

#lotr #wladcapierscieni #ringsofpower #serial #amazonprimevideo #przemyslenia
Al-3_x - Drwal swoją drogą też mnie już trochę irytuje krytykowaniem dosłownie każdej...
  • 11
@Al-3_x: drwal to dzban, pamiętam jak przy okazji wiedźmina zrobił filmik o 100 błędach logicznych czy coś w tym stylu, gdzie praktycznie każdy można było obalić. Ogólnie nie wiem po #!$%@? oglądać kogoś kto będzie oceniał serial przez pryzmat politycznych poglądów
@Al-3_x: Ogólnie, on idzie w tą stronę, bo widzi że to się klika po prostu, więc się to opłaca. A posłuszne głupiutkie owieczki go wychwalają w komentarzach, czego tylko by nie wypuścił. (Żeby nie było, ma sporo racji w tym co mówi, ale po prostu dostrzegł dobry sposób na promowanie kanału i zysk)
@Al-3_x: nie oglądałem typa od jakiegoś czasu, odpaliłem ostatni filmik i on tam dosłownie #!$%@?ł to samo co kilka miesięcy temu, odpaliłem jakiś randomowy filmik i to samo jakby się chłopak zapętlił ale jak widać dobrze się to klika.
@Al-3_x: Akurat dziś oglądałem i rzeczywiście czepia się trochę za dużo o te zmiany w postaciach, jeszcze przed premierą każdy wiedział ja km będzie więc szkoda nawet na to czasu, ale jednak 90% krytyki w punkt. Nie ma się co oszukiwać serial jest nielogiczny i chyba jedyna ich nadzieja to była, że ludzie obejrzą ładne widoczki i wybaczą brak sensu w fabule (jak widać działa na niektórych).