Wpis z mikrobloga

Jak bardzo wymierne efekty da trening na silowni względem treningu tylko i wyłącznie kalistenicznego w przypadku bycia 100% ekto? Bo wolałbym kalistenike, ale naczytałem się dużo w internecie ze w przypadku posiadania stricte ektomorficznego somatypu jest to mało efektywne #mirkokoksy
  • 7
@bartolomeov: Bez znaczenia. Możesz #!$%@? jak małpa po klatce i robić fikołki - jeżeli będzie upadek mięśniowy to osiągniesz hipertrofie.

Możesz robić co sprawia Ci więcej frajdy.
Oczywiście poprzez trening siłowy efekty osiągniesz szybciej - większy wachlarz ćwiczeń, większy zakres ruchu, większe obciążenia, trudniej o kontuzje no i nie trzeba skakać jak debil po poręczach.

Oczywiście to w takim debilnym skrócie, bo czynników które wpływają na przewagę treningi siłowego względem kalisteniki
@AVOIDME: @PiesHasacz: mam tez tendencje do skinny fata i jak zaczynam tyć to wszystko zbiera mi się na boku brzucha.
A jak to jest, jeśli mam dni gdzie nie idę do pracy i mam zero aktywności fizycznej albo tylko siłowy trening to taka sama nadwyżkę wrzucać jak w dni kiedy pale więcej tych kalorii? Z jednej strony nie chce się tłuszczem zalać a z drugiej chce przytyć. Informacji w necie
@bartolomeov: Zacznij od redukcji do niskiego poziomu tkanki tłuszczowej, a potem powoli masuj.

Wszystkim zawsze się wydaje, ze musza zacząć od masy, a jest wręcz przeciwnie. Z drugiej strony trudno stwierdzić bez zdjęcia co należy zrobić.

Ustał stała podaż kcal. Np. 3200 i obserwuj wagę na przestrzeni tygodnia (waż się codziennie i wyciągaj średnia tygodniowa).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartolomeov: skoro masa to zadbaj o nadwyżkę kaloryczną. Policz ile teraz zjadasz i dorzuc z 500kcal i zobacz za 2-3 tygodnie czy waga poszła w górę. Siłownia da Ci lepsze efekty w kwestii budowania sylwetki, na pewno łatwiej dobierać obciążenie do aktualnych możliwości. Kalistenika do pewnego stopnia też pomoże zbudowac mięśnie.