Wpis z mikrobloga

2255 + 1 = 2256

Tytuł: Rytm Wojny. Część 2
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788366712461
Tłumacz: Anna Studniarek-Więch
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 720
Napiszę to podsumowując chyba razem dwie części. Pierwszą połowę oceniam na 7/10.
Generalnie zostałem ukontentowany aż za bardzo. Po moim zdaniem bardzo słabym Dawcy Przysięgi tutaj Sanderson ponownie zaskarbił sobie moje serce.
Opiszę pokrótce moje przemyślenia odnośnie każdej z głównych postaci. Oczywiście spoilerowo.
Kaladin


Shallan


Adolin


Navani


Dalinar


Eshonai, Venli


Szeth i Taravangian


Co do reszty. Heroldów, budowanie świata, mitologii, cosmere, Trefnisia. Mało rozumiem i aż tak niepotrafie łączyć wątków.


I wiele innych pytań które teraz mi nie przychodzą do głowy. Jeśli macie jakieś przemyślenia dawajcie. Ja pójde czytać Coppermind ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #fantastyka #fantasy #archiwumburzowegoswiatla #cosmere #brandonsanderson #ksiazki #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
k.....d - 2255 + 1 = 2256

Tytuł: Rytm Wojny. Część 2
Autor: Brandon Sanderson
Ga...

źródło: comment_1663277089EyIP6IXQVuc8Z4DwvlJX0g.jpg

Pobierz
  • 14
@kruzd: Dawno czytałeś poprzednie tomy? Ja mam ten problem że z 2-3 lata temu i już szczegółów ostatniego tomu nie pamietam zbytnio w sensie szczegółów :/ a jakiegoś streszczenia sensownego nie znalazłem
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.4 / 10) (9 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-10-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 656
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-02-07 - Użytkownik Xorcism ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-01-23 - Użytkownik oh_cherry ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10)
@enzojabol: Dawce męczyłem przez roku, od kwietnia zeszłego roku do czerwca tego. Pierwszą cześć Rytmów też dośc długo bo cały lipiec i sierpień. Druga w tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°) Całość cyklu zajęła mi 3 lata, więc stosunkowo długo.
@kruzd Ja już wkrótce zabieram się za tą serię. To będzie pierwszy poważny kontakt z Sandersonem (zacząłem od sagi Mściciele i dopiero po 1 części przeczytałem, że to seria "dla młodzieży" :)) więc nie mogę się doczekać bo podobno to TOP3 współcześnie żyjących pisarzy fantasy.
@kruzd to zdanie usłyszałem w rozmowie z Krzysztofem M. Maj w którejś rozmowie na Bez/Schematu na YT gdzie mówili o rekomendacjach z zeszłego czy tego roku. Niestety nie podał pozostałych 2;). A Krzyśka znam i jest jakimś tam autorytetem w tym temacie więc powtórzyłem :).