Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jedno: sytuacja, gdy ktoś zmienia typowego średniaka, np. A52s na flagowca S22. W takim przypadku otrzymuje się tę samą nakładkę producenta (Samsung), ewentualnie nowsza wersję Androida, jeżeli już jest dostępna. Czy w związku z tym, poza oczywiście wykonaniem premium, aparatami, można mówić o jakimś efekcie wow, obcowania z czymś nowym, o wiele lepszym? Czy to takie meh, to i to Samsung, Xiaomi (wstaw dowolnego producenta)? Czy może telefony już osiągnęły taki poziom, że teraz to tylko zmiany kosmetyczne, a zwracać uwagę można co najwyżej na design?

#android #smartfon #samsung #telefony
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rock-man: Nakładka może ta sama, ale komfort użytkowania to niebo, a ziemia. Często nowe średniaki są na tym samym poziomie lub niżej od flagowcow z przed 1-2 lat. Sam mam już 4 letni smartfon i nakładka od Xiaomi stała się zbyt ociężała na jego specyfikację, więc zmieniłem system na custom ROM CrDroid is smartfon zyskał drugie życie
@rock-man: W takiej sytuacji wszystko zależy od tego jak dany użytkownik używa telefonu. Jeśli komuś naprawdę zależy np na aparacie to pewnie powie wow, jest różnica. Ale jeśli ktoś używa telefonu tylko i wyłącznie do jakichś „przyziemnych” rzeczy typu zadzwoń, napisz SMS, zobacz filmik na yt, to raczej super szoku nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rock-man: Nie zmieniałem u tego samego producenta modelu ze średniaka na flagowca, ale po przejściu z xiaomi 11T na Samsunga s22 ultra to powiem tak, że różnica jest ogromna ale dla użytkownika, który zwraca na to uwagę. To trochę tak jak włożyć kobietę nie mającą pojęcia o motoryzacji z skody fabii do merceseda S klasy, dla niektórych to może nie mieć większej różnicy bo i tym dojedzie do sklepu i tym.