Wpis z mikrobloga

  • 5
@czeskiNetoperek no niestety to chyba ba nie prawda. Z tego co zrozumiałem wyglada to tak że armatohaubice krab i ich produkcja ciągnie się jak krew z nosa ale mimo tego zostało złożone zamówienie na kolejne 48 sztuk i zaczną spływać dopiero ok 2025

Pomimo tego koreańskie armatohaubice mają trafić do nas w tym roku, więc wygląda to tak ze trzeba czymś zapchać dziurę, która powstała na teraz.
  • Odpowiedz
ich produkcja ciągnie się jak krew z nosa


@kodyak: No i ciągnie się z jakiegoś powodu. Firma jest państwowa, produkt jest dobry, wolumeny są małe. Rozwiązaniem jest inwestycja w moce produkcyjne. Wybrano gotowce z Korei, z ograniczonym transferem technologii.
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek no niestety to chyba ba nie prawda. Z tego co zrozumiałem wyglada to tak że armatohaubice krab i ich produkcja ciągnie się jak krew z nosa ale mimo tego zostało złożone zamówienie na kolejne 48 sztuk i zaczną spływać dopiero ok 2025


@kodyak: bo wojsko nie było zainteresowane zwiększeniem produkcji. Przed wojną było produkowane 18 krabów rocznie, przy maksymalnej ilości ~30, bo wojsko nie chciało więcej. Bez większych problemów można
  • Odpowiedz
Bez większych problemów można by podbić produkcję do 60 sztuk rocznie.


@Massad: U internetowych speców zawsze wszystko można zrobić bez problemu. Wystarczy pstryknąć palcem i bach jest nowa hala, są nowe maszyny i setki nowych wyszkolonych pracowników, którzy przecież też gdzieś muszą mieszkać.
Wszystko po to żeby produkować 60 sztuk kraba rocznie jak zapotrzebowanie WP przed wojną na Ukrainie określono łącznie na 200 sztuk.
  • Odpowiedz
Zamówienie horrendalnych ilości haubic w Korei jest kosztem zdławienia zdolności produkcyjnych Krabów w HSW.


@czeskiNetoperek: Nie mamy możliwości zwiększenia produkcji Krabów. Lufy z Niemiec. Nie dostaniemy więcej i #!$%@?. Z Koreą tych problemów nie ma.

Rozwiązaniem jest inwestycja w moce produkcyjne

@czeskiNetoperek: Od Niemców nie dostaniemy również licencji na produkcje dział. Krab to konkurencja dla szkopskich Pzh2000.

Przy odpowiednio dużym zamówieniu HSW mogło by podnieść produkcję bardziej.

@Massad: Nie
  • Odpowiedz
Wystarczy pstryknąć palcem


@Thorkill: I wypstrykać sobie technologię albo licencję.
Koreańczycy mogą we współpracy z nami zaopatrywać całą Europę środkowo-wschodnią więc z licencją problemu nie będzie.
  • Odpowiedz
nowych hal do tego nie trzeba.

@Massad: Oczywiście że trzeba, jak chcesz zwiększyć produkcje o 150 proc. miesięcznie.

od 2021 HSW samodzielnie produkuje lufy

Inwestycja w lufownie trwała od 2017 r.. Trzeba było zbudować od podstaw budynki, kupić maszyny, zamontować je i wyszkolić ludzi. Pierwsza lufę do Kraba w HSW wytworzono pod koniec 2019 r. To tak apropo tego że "bez większych problemów można zwiększyć produkcje".
Przypominam także że w HSW
  • Odpowiedz
@Massad: Oczywiście że trzeba, jak chcesz zwiększyć produkcje o 150 proc. miesięcznie.


@Thorkill: z tego co czytałam, to produkcja kraba idzie na jedną zmianę. Na tych samych maszynach, na 2 zmiany spokojnie dojdą do 40 sztuk, bez inwestycji w sprzęt i hale.

Inwestycja w lufownie trwała od 2017 r....


@Thorkill: Nie wiem czego ma to dowodzić. budowa lufowni to było pozyskanie kompetencji, a nie robienie więcej razy tego samego.
  • Odpowiedz
z tego co czytałam, to produkcja kraba idzie na jedną zmianę. Na tych samych maszynach, na 2 zmiany spokojnie dojdą do 40 sztuk,


@Massad: To sprowadź sobie teraz ile luf 155 mm miesięcznie jest w stanie wykonać lufownia HSW. Są też inne wąskie gardła.
  • Odpowiedz