Wpis z mikrobloga

@ElectroNICK: jak podniosą minimalną, to przecież ktoś będzie musiał ponieść koszty związane z podwyżką dla pracowników, no i nie będzie to pracodawca, tylko klienci, czyli ceny tak wywalą w kosmos że będzie musiał chodzić 2x
  • Odpowiedz
@ElectroNICK: Mirku, ja bym wolał żeby każdy pracujący uczciwie w tym kraju żył na rozsądnym poziomie. Tylko jak widzę że ktoś sobie obiecał ,że w kraju minimalna to będzie 4kzł, w dupie ma wszelkie wskaźniki, założył 4k bo zajebiście ładnie wygląda, co z tego że te 4k będzie warte tyle co 2.5k w momencie jak obiecywał
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@getin: za po jak wyplaty byly po 2k to w mojej dziurze metr mieszkania kosztowal 2,6k a teraz wyplaty sa 3k a metr 8,2k, tak to teraz bogaci jestesmy ku... w nominale
  • Odpowiedz
@getin: tak, mi się marzy że za pensję minimalną nie trzeba stać po żarcie do caritas. czasy gdy za minimalną szło skromnie ale szło utrzymać 4 osobową rodzinę. I to jedna osoba pracująca za minimalną.
  • Odpowiedz
@getin: chyba Twoich, studiując dziennie, dorabiając sobie po zajęciach i otrzymując stypendium naukowe stać mnie było po studiach na 75% 44mkw mieszkania w mojej dziurze xD doprawdy tragedia? w pierwszej pracy miałem 2,1k na rękę i stać mnie było na raty kredytu, utrzymanie i jeszcze w kilka miesięcy odłożyłem na 7-letni samochód xD miałem 2,1k na rękę jako inżynier budowy i to była prawie równowartość mkw mieszkania xD dzisiaj na rękę
  • Odpowiedz
@ElectroNICK: ale rozumiesz ze podniesienie pensji minimalnej nie poprawi wcale sytuacji? podnoszenie pensji minimalnej bez wzrostu pkb i ogolnego rozwoju gospodarczego nie ma sensu, bo stracą na tym wszyscy, no może Ci co maja minimalną, wtedy wyjdą na ZERO, tylko kosztem straty u wszystkich innych, genialny plan xD
  • Odpowiedz
@Akke: Człowieku gospodarkę mamy najbardziej rozwiniętą w EU musimy ściągać miliony imigrantów żeby fabryki nie stały. Niech te zagraniczne korporacje co tu się budują na potęgę zaczną w końcu #!$%@? płacić a nie traktują nas jak tanią siłę roboczą.
  • Odpowiedz