Wpis z mikrobloga

@m__b @wykop - Najprawdopodobniej ktoś kopie krypto przy pomocy wykopu..

@niebezpiecznik-pl @sekurak

Na stronie wykopu, po wyłączeniu ad-blocka obroty procesora natychmiast skaczą do 20% (przy jednej zakładce otwartej) i włączają mi się wiatraki przy procesorze na full.

Już 2 wentylatory wymieniałem i zastanawiałem się czemu winiąc MSI a tu okazuję się że po prostu laptop mi chodzi jakbym 90% czasu siekał w Cyberpunka, gdy tylko wchodzę na wykop! Laptop high-endowy z zeszłego roku (m.in i7 9th gen + 3 w benchmarku karta dostępna w laptopach)

Po przeprowadzeniu analizy wychodzi że problem leży w iframe dodawanym automatem po starcie strony (zaznaczony na screenie).

Ktoś najprawdopodobniej kopie bitkojny na maszynach waszych użytkowników. Winą obarczam najprawdopodobniej jedną z używanych przez WP bibliotek ale nie jestem w stanie określić bo kod jest zminifikowany.

Ten IFrame powinien natychmiast zniknąć.

#bezpieczenstwo #programowanie #niebezpiecznik #sekurak
corpseRott - @m__b @wykop - Najprawdopodobniej ktoś kopie krypto przy pomocy wykopu.....

źródło: comment_1663242135hbOqHMazuqOupitIVAtMCq.jpg

Pobierz
  • 6
@corpseRott: Już to zauważyłem kilka tygodni temu. Po wyłączeniu adblocka i wszystkich wtyczek blokujących śledzenie itp taktowanie procesora graficznego rosło, procesora podobnie. Obstawiałem przeładowanie strony reklamami i innymi skryptami ale nie wykluczałem kopania. Przydałoby się zrobić szum woku tej sprawy, bo jeżeli to prawda to strona może być niebezpieczna dla użytkownika.
Ktoś najprawdopodobniej kopie bitkojny na maszynach waszych użytkowników. Winą obarczam najprawdopodobniej jedną z używanych przez WP bibliotek ale nie jestem w stanie określić bo kod jest zminifikowany.

Ten IFrame powinien natychmiast zniknąć.


@programming4you: Tak myślałem ale to jest wstrzyknięte bezpośrednio w skrypt ads-owy wirtualnej polski.