Wpis z mikrobloga

Znalazłem dom do kupienia na własność za 120k.

Stan #!$%@?, ale za to tanio. Konstrukcja z lat '60, 80m² (użytkowych), działka 1200m².

Ceglane ściany, przykryte dachówką.

Z minusów to tyle, że na wsi (wieś <1000 osób), stan do remontu (elewacja, instalacje i okna do wymiany + urządzenie pokoi) i brak zbyt wielu młodych osób i perspektyw (nie pracuje zdalnie, a w każdym razie nie zapowiada się na to)

Z plusów to to, że światłowód pod nosem, świetny zasięg, mniej niż 500 metrów do sklepu (Dino ( ͡° ͜ʖ ͡°)), jeszcze mniej metrów do babci ( ͡ ͜ʖ ͡), i stodoła w komplecie za darmo.

Licząc że koszty wymiany instalacji i remontów i innych rzeczy wyniosą wartość domu, to zastanawiam się czy 240k za dom na zadupiu jest warte.

Na dom mógłbym teoretycznie zarobić w ~rok (licząc że bym się przyłożył), możliwie w mniej jeśli kurs ojro by wystrzelił w górę/lub złotówka #!$%@? się na łeb (specjalna dedykacja dla #glapinski ), i licząc że na remont mógłbym zarobić w kolejne 2 lata.

Podsumowując: w wieku 23 lat i będąc singlem mógłbym kupić dom na wsi na własność, w wieku ~25-26 lat mógłbym go bez problemu wykończyć. Jednak z drugiej strony zastanawiam się od dłuższego czasu nad emigracją na północ, tudzież zachód (bo polska polityka, bo inflacja, koszt podatków i opłat)

Nie chcę jednak decydować się na nic takiego "z dupy", bo jestem prawdopodobnie subiektywny, i będę myślał jak down bo "hehe jak tam coomplu z rodzicami mieszkasz?" Co najpewniej skończy się #!$%@?ą z grzybnią.

#nieruchomosci #emigrujzwykopem #kiciochpyta

Co bym mógł zrobić

  • Kupić dom, i próbować go wykończyć 46.4% (58)
  • (HODL Euro) - mieszkać z rodzicami i trzymać euro 27.2% (34)
  • Emigracja (brak grubszych planów ani umiejętności) 26.4% (33)

Oddanych głosów: 125

  • 30
@panzmarszrutkiwbiszkeku: I tak wolę zapytać o opinie osoby trzecie, bo choćby się na kompletnie niczym ktoś nie znał to i tak łatwiej znajdzie wady jakiegoś planu, bo ja bym widział wszystko albo na czarno, albo na różowo.
@buysy: Cena aż tak "nie gra roli", bo z technicznego punktu widzenia jakbym naprawdę spiął dupę to na wszystko bym zarobił w mniej niż 5 lat, tylko musiałbym się przyzwyczaić do dość konkretnego #!$%@? u pana Hansa (,)
@Tymariel: Miejscowość się nie zgadza, ale też zaczyna się na "B" xD

@wstalemwczesnierano: ogólnie mi się podoba taka "goła cegła" bez elewacji, tylko szybko się to wszystko pobrudzi, a i ocieplenia nie będzie i rachunki za ogrzewanie będą over 9000
@Thome: U mnie przez 10 lat budynek popadał w ruinę bo sprawa sądowa odnośnie spadku tyle trwała, bo dziadek przypisał mojej rodzinie dom w spadku, ale w testamencie nie wpisał daty i sprawa się ciągnęła, a w budynek i działkę nikt nie chciał inwestować, bo nie wiadomo było jak będzie ze spadkiem i po sprzedaniu tego moja rodzina dostanie może z 30 tysięcy :/
@Tymariel: Typowy polski sąd jest typowy. Może to i dobrze że na ogłoszeniu tego domu nie było napisanej jego historii bo inaczej mogłoby być pewnie podobnie xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Thome: lepiej sobie sprawdź instalacje elektryczną czy nie jest z gówna, sprawdź każda posadzkę czy trzyma poziom, sprawdź każdą ścianę czy trzyma kąty. Sprawdź krokwie na dachu czy nie są do #!$%@?. Dopiero wtedy zacznij liczyć remont.
Stare chaty to puszka pandory szczególnie budowane po taniości za komuny. Może się okazać że taniej będzie postawić nowe.
Ojciec pracuje w budowlance od 20 lat, ja też trochę liznąłem, zawsze podczas prac pokazywało
@Strzelec_wyborowej: Instalacja najpewniej byłaby z lat 60 więc bez sprawdzania idzie do wymiany.

Ale szczerze mówiąc dobrze że zapytałem na wykopie, bo miałem nawet ochotę na ten dom ale w sumie to zbyt drogi interes jak na dom na wsi. Może jakby cena spadła jeszcze może to wtedy, ale jak narazie porzucam raczej ten pomysł xD