Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@ciemnienie: Naczytalam sie takich rzeczy przed porodem, ilez to ja nie mialam teorii co zrobie dla dobra dziecka, a tu JEBUT rzeczywistosc dala plaskacza w ryj, przedwczesny porod, szybka akcja, cesarka, inkubator. Jedyne co mi dalo moje "przygotowanie" to tony wyrzutow sumienia, bo porod nie taki, bo przytulic nie moge, bo glosu matki nie slyszy. W sensie nie krytykuje wpisu, to sa ciekawe rzeczy, ktore sama chetnie czytam, ale jakby
  • Odpowiedz
@ciemnienie: głupi i bezsensowny pomysł.
Tętnienie pępowiny ustępuje po kilku minutach i nic potem dobrego z niej do dziecka nie przejdzie.
Łożysko jest pełne krwi, które jest świetną pożywką dla bakterii. Równie źle można trzymać obok noworodka pół kilo gnijącego mięsa.
  • Odpowiedz
@Levetiracetam: zrozumiałym jest ze samice niektórych ssaków zjadają łożysko po porodzie, bo to bogate źródło skladnimow odżywczych będące tuż obok. Jednak jeśli miałam do wyboru sałatkę warzywna, to wybrałam salatke warzywna ( ͡º ͜ʖ͡º) Po ustaniu tętnienia, odpępnieniu i obejrzeniu, czy wszystko wyszło, łożysko powinno trafić do pojemnika na odpady medyczne.
  • Odpowiedz