Wpis z mikrobloga

Zawsze ciągnęło mnie do rysowania, ale szybko się poddawałem widząc efekty (klasyczna historia, bo niby skąd te efekty miały się brać skoro nie rysowałem xD). Dawałem sobie siana na kolejne miesiące i nic z tego na dłuższą metę nie wychodziło. W ostatnich latach jak już siadałem do tego, to bardziej do #pixelart niż rysowania klasycznego czy digitalu. Postanowiłem założyć sobie tag #talvirysuje żeby się zachęcić się do systematyczniejszego siadania do tego. Co jakiś czas będę tu sobie wrzucał to co naskrobię. Postaram się to robić niezależnie od tego czy będę zadowolony z efektu czy nie. Wiem że zbyt wysokie wymagania to jeden z problemów, który mnie blokuje i przez który zawsze przestawałem rysować, może więc jak w dłuższym okresie zobaczę swój progres to mnie to jakoś zmotywuje do dalszego działania.

#rysujzwykopem #pixelart #tworczoscwlasna
Talvi - Zawsze ciągnęło mnie do rysowania, ale szybko się poddawałem widząc efekty (k...

źródło: comment_1663181823FJseOAif1PcE0Fo7UCF8yh.jpg

Pobierz
  • 11
@Cryptonerd_io: To drzewo rysowałem pod kątem gierki robionej z kumplem w Unity i drzewo stanowiło element tła - takie prastare drzewo górujące nad okolicą. Dlatego było dużo większe niż reszta obiektów, np. postacie były już wielkości 32x32 pixeli i tam już każdy pixel był wyraźnie widoczny. O ile z tego jak drzewo wyszło jestem zadowolony to już np. z postaci, a zwłaszcza ich animacji już nie, jeszcze mam dużo do nauczenia
@Talvi: bardzo dobre podejście. Ja tak zacząłem robić i trochę bardziej mnie to zmotywowało. W gruncie rzeczy jak Ci obrazek nie wyjdzie i go sobie przeanalizujesz to możesz się z tego więcej nauczyć niż wtedy gdy jest ok. Z drugiej strony jak jesteś zadowolony z efektu to jednak motywuje. Drzewko super :).
@koomeet: Dzieki! Z tego co widzę, to trafiłem wczoraj na twoje rysunki właśnie i chyba pod wpływem tego postanowiłem sam coś wrzucić, bo widziałem u Ciebie tą regularność, która zawsze mi się marzyła, a nigdy nie wychodziła. Jedyny problem, że zacząłem od chyba swojego najlepszego, więc będzie teraz wyzwanie by wrzucić coś nowego jak nie wyjdzie. xD Podziwiam, że działasz z digitalem, u mnie wszystkie podejścia kończyły się na razie na
@Talvi: no to się cieszę, że zmotywowało :). Rysunki wychodzą lepsze i gorsze, jak będziesz robił ich dużo to będzie więcej tych lepszych. Mało tego - po czasie to co uznałeś za lepsze już Ci tak nie będzie wyglądać ;) No przynajmniej ja tak mam. Pędzle w photoshopie też mnie przytłaczają dlatego 90% moich obrazków to jeden pędzel. Jedyne co zmieniam to jego wielkość. Mi podpasowała paczka pędzli Grzegorza Rutkowskiego (ale