Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#polityka #ukraina #wojna #paliwo

Czy ktoś też pamięta narrację pisu, że ceny paliwa są spowodowane "putinflacją", która z kolei jest wynikiem wojny?

Ja mam przez to pewną teorię, że przy tak przewidywanie niskich sondażach będą się musieli tego trzymać.
Z drugiej strony jest też bardzo popularne zdanie, że ten elektorat ma pamięć złotej rybki.

  • 13
Czy ktoś też pamięta narrację pisu, że ceny paliwa są spowodowane "putinflacją", która z kolei jest wynikiem wojny?


@tasmanz: To samo mówił Biden. Rozumiem że według Ciebie wzrost cen paliw nie ma nic z wojna?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shmatshiage: właśnie nieźle się najadł Orlen w ubiegłym roku.
Bardzo dużo wygrał na kontaktach CO2 a i jeszcze do tego marża.
Wojna i inflacja, niby nią spowodowana, jest pretekstem, żeby otrzymywać taką cenę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RafDan:
Ja mówię jaka była narracja, kolego ;D
Co się działo na rynku to akurat bardzo złożona sprawa, a mi chodzi o to czy faktycznie propaganda tak nadawała..

Ekonomista ze mnie słaby, mimo, że coś tam wiem.
Jakbym miał ze wszystkimi się kłócić tutaj to bym się zatrudnił na ruskiego trola ;)
właśnie nieźle się najadł Orlen w ubiegłym roku.

Bardzo dużo wygrał na kontaktach CO2 a i jeszcze do tego marża.


@tasmanz: czyli #!$%@? doprowadziły do tego że nie dość że Orlen jest rentowny to jeszcze zarabia. Powinni im #!$%@? za praworządność albo coś.
Ja mówię jaka była narracja, kolego ;D


@tasmanz: Przecież wystarczy sprawdzić jak zmieniały się ceny paliw od wybuchu wojny, i porównać je z innymi krajami żeby dojść do wniosku, że wszędzie wyglądało to podobnie - duży skok, a potem stopniowe spadanie.

Więc skoro wszędzie zaczęło się to od wybuchu wojny, to kto za to odpowiada jak nie Putin? Rozumiem że jest to globalny spisek PISowskiego Orelnu z dostawcamy w całej Europie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RafDan: USA najadło się na giełdzie po uszy a mimo wszystko marża z kosmosu krzycząc, że to przez wojnę ;) tak?

Napisałem:
"Czy ktoś też pamięta narrację pisu ..."
Mówię o narracji. Narrację używa się jako instrument sterowania społeczeństwem.
Jeżeli narracja ginie to trzeba się elastycznie dopasować, stąd moja teoria.

Ja nie mówię, że było tak bo tak a nie inaczej ;)
@tasmanz: Stary, ale powiedz mi prostą sprawę: Ropa drożeje o 200% bo jest wojna i embargo. Czy to jest wina tego kto kupuje, czy tego który i/lub spowodowal taka cene? Wiec skoro taka jest prawa, to to nie jest zadna narracja tylko fakty.