Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Wejder01: Na początek pro-tip: jeśli chcesz tu szukać czegoś na dłużej, to tylko poza sezonem. Jak w sezonie coś znajdziesz, to za ceny sezonowe i na cały rok. Split to średnio 450-700 euro za 50-60 m2. Można próbować przez agencje, bo nie koszą tak, jak w PL. Generalnie jak ostatnio porównywałem z największymi miastami w PL, to... jak się dobrze zakręcisz, to wychodzi zauważalnie taniej ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
@Wejder01: No bo zasadniczo jest drożej na wszystkim praktycznie. O ile jeszcze spożywkę jako-tako da się przeżyć, bo wbrew pozorom aż tak dużo drożej to nie jest, to usługi, paliwo, etc. zdecydowanie droższe. Wszystko i wszędzie.
  • Odpowiedz
@Biebrzanski_Ghul: dzięki za wpisy, obserwuje tag prawie od początku i po cichu zazdroszczę. Pewnie już padło to pytanie, ale nie mogłem znaleźć w poprzednich wpisach - jaki zarobki dla 1 osoby/pary są ok, żeby utrzymać się na luzie? Jakieś doświadczenia z zakładania i prowadzenia jdg w Chorwacji?
  • Odpowiedz
@Pres: Dzięki za miłe słowo i obecność :) Ciężko mi tak jednoznacznie określić, bo całe życie jestem mega oszczędny, choć tutaj jest to - wbrew pozorom - dużo trudniejsze, niż w Polsce. Moim zdaniem dobry jest wzór w stylu: załóż kasę za mieszkanie identyczną jak w PL, a do pozostałych kosztów, jakie ponosisz na co dzień w PL, dodaj minimum 30-40%. I imo wyjdzie bardzo realnie. We dwoje na pewno łatwiej,
  • Odpowiedz