Wpis z mikrobloga

@inko-gnito: Tak, licząc po obecnych cenach prądu w sierpniu przyszłego roku wyjdę na zero. Licząc po cenach prądu po niedługiej podwyżce, zapewne wyjdę na zero już w kwietniu i heja. Od tego momentu wszystko to już czysty zysk jaki zostanie w mojej kieszeni.
  • Odpowiedz
@not_me: Przy obecnych ofertach taurona, warto wziąć najdroższą ofertę. To znaczy największa cena za 1 kWh, cena będzie rosła ale nie może rosnąć tak o bo jest w pewien sposób regulowana, natomiast opłata handlowa jest wyjęta z dupy, nic nie reguluje jej ceny więc mogą dowalić i 500 zł a nikt im nic nie zrobi
  • Odpowiedz
@Kreation Nie pisałem tylko o kredycie a skutków zmiennych stóp bylem świadomy. Jak widzę #!$%@? kredyciarzy przesłania niektórym cały świat. Ja akurat zdolność miałem na jeszcze 4 takie kredyty. Pouczaj tych, którzy brali bez wkładu i ze zdolnością na styk.
  • Odpowiedz
Wybacz ale nie wierze w 1000kwh rocznie za CWU i CO przy pompie ciepła.

@threedeeprint: to sobie to wyobraź. To po prostu nazywa się "dom pasywny"¯\(ツ)_/¯
Dostępne od lat tylko trzeba samemu myśleć a nie "a po co to panu".

Nawet jeśli mieszkałbyś w termosie z
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: O to ciekawe. Być może się mylilem. Sam kupiłem dom z 15cm na ścianach i 35 w stropie, nie pamietam ile na płycie. Zobaczymy jak to bedzie wygladać. Teraz zaczniemy mieszkać.

Po prostu wydaje mi się ze samo grzanie wody użytkowej może wziąc o wiele wiecej.
  • Odpowiedz
@threedeeprint: ale płycie fundamentowej czy zwykłych fundamentów? Bo to jakieś 15-20% różnicy między jednym a drugim.
Kolejne 15-20% dają okna w warstwie izolacji, kolejne ~10% dobre okna, drzwi.
Kolejne 20-30% rekuperacja. Izolacja pianką czy granulatem też o kilka % zmniejsza użycie
I tak zbierają się watogodziny¯\_(ツ)_/¯
I tak się buduje zużycie.

Solary do cwu, pompa gruntowa, nie powietrzna i potrzebne kWh spadają.
  • Odpowiedz