Wpis z mikrobloga

@OraclePL: Nie wiem czy taryfa nocna jeszcze pozostanie, a jeśli to w jakiej cenie. W tej taryfie można używać pompy jeżeli ma się ogrzewanie podłogowe, a i tak przy dużych mrozach nie jest to komfortowe. PV w zimie daje mało prądu... na dzień po parę kWh. Owszem, prosumenci mogą "odbierać", ale ciekawe ile jeszcze czasu ten prosument będzie działał, poza gwarantowanymi 15 latami.
  • Odpowiedz
@YoureGoingDown Powoli całe życie w Polsce staje się nieopłacalne. W 2020 postawiliśmy dom ze sporym wkładem własnym ale dobraliśmy kredyt na mniej więcej połowę. Tuż przed podwyżkami stóp nadpłaciliśmy 1/4 kredytu i #!$%@? nam teraz takie stopy, że płacimy ratę o połowę wyższą niż przed nadpłatą. Na początku tego roku podwyżka ceny gazu o prawie 100%. Teraz planują podwyżki cen prądu o 80-150%. Spoko zapłacę. Mam rodzinę z 2 dzieci i tego
  • Odpowiedz
@shitman6: Nie pozostaje mi nic innego niż powiedzieć, że rzeczywiście #!$%@? sprawa. Najgorzej będzie jak wygra znowu PiS lub gdy kolejni będą chcieli się bawić w sztuczki socjalne typu wezmę ci 150zł z twojego portfela, oddam ci 100zł i będziesz się cieszył, że jesteś na plus. Potrzeba nam jakichś geniuszów ekonomii żeby wyjść z tego szamba.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: nie mam jeszcze pompy, obecnie jadena G11. PV montowalem sam i wydalem okolo 25k za 10kw w 2021. Czemu zycie podporzadkowac g12? Jesli mialbym pompe co by zjadala 2/3 pradu to bym finkcjonowal tak samo jak obecnie na g12
  • Odpowiedz
@YoureGoingDown: Tauron wymyśla. Dowalili opłatę handlową 155 zł (zamiast jakiś 38 zł) dla taryfy z gwarantowaną ceną 0,5 zł za kWh i próbują ją racjonalizować kwotami za kWh z dupy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shitman6: brałeś kredyt przy najniższych możliwych stopach i jesteś zdziwiony, że jest podwyżka, gdyby ludzie podobni do Ciebie nie brali tych kredytów w tamtym czasie, to podwyżka stóp nie byłaby aż tak znacząca
  • Odpowiedz
I cyk pompa ciepła staje się nieopłacalna bo od lutego 2023 prąd za 2,40zł kWh.


@YoureGoingDown: Mam fotowoltaikę, płacę tylko opłaty stale 180 zł za pół roku - mów mi jeszcze jak to mi się nie opłaca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Podwyżka dla gospodarstw domowych obstawiam że będzie raczej do 1 zł / kWh (czyli +100%), góra 1,20 zł / kWh.
  • Odpowiedz
czyli wydałeś kilkadziesiąt tysięcy złotych (PC+duża FV) tylko po to, żeby swoje życie podporządkować taryfie G12?


@inko-gnito: Ale wiesz, że to się na pompie ustawia raz i potem o tym zapomina?
Lepiej swoje życie podporządkować targaniu worków z węglem czy drewna i wynoszeniu popiołu?
  • Odpowiedz
Rozumiem, że wszystkie sprzęty ustawiasz raz na tą tanią taryfę i one pracują tylko wtedy, gdy prąd jest tani?


@inko-gnito: Myślałam, że mówimy o pompie ciepła i kosztach ogrzewania domu?
Ja mam fotowoltaikę więc generalnie mam wszystko w nosie.
  • Odpowiedz