Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PozorVlak: kiedyś się zastanawiałem.
Sąsiednie osiedle powstalo na początku lat 2000, wtedy najpewniej padła decyzja o budowie. W międzyczasie pierwotni mieszkańcy się wyprowadzili, a przynajmniej duża część i najemcy są albo zlaicyzowani, albo to studenci i mają raczej w dupie nowy kościół. Ale to tylko moje przypuszczenie.

E: w całej tej sytuacji żałuję, że jestem już z kolegami za stary, żeby sobie poeksplorować taką skorupę, jak 15 lat temu :/
ja jednak bym wolał park w tym miejscu, zwłaszcza, że ruczaj jest zabetonowany pod kurek


@PozorVlak: #!$%@? byś zobaczył a nie park. kościół się buduje na terenie wydzielonym z terenu jaki uniwersystet jana papaja drugiego dostał/kupił po rabacie od miasta. na większości jest biblioteka i parking ale kawałek wydzielono na kościółek i parafię.

no i nie wiem na ile truchło budowli przeszkadza, w końcu plebania jest wykończona a ludzie ciągle przychodzą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@6c6f67696e: ciekawe są też rozgrywki pomiędzy poszczególnymi parafiami, a kurią. Mianowicie nieopodal skorupy ze zdjęcia, w skotnikach, jest parafia, której kościół jest wybudowany w jakby 2. linii zabudowy przy skotnickiej. Jakiś czas temu słyszałem, że działka w 1. linii należy do kurii. na tej działce w 1. linii (przy ulicy) do tamtej pory stał kolejno: sklep z śrubkami, pogrzebowy, spożywczy, a potem budynek został wyburzony, a parafia robiła gruba zrzutę na