Wpis z mikrobloga

Kawowe Mirki doradźcie proszę jaki #ekspresdokawy kupić z tych co mielą #kawa Miałem długo #krups z wyświetlaczem aż się zepsuł (>4 lata, nie mogę złego słowa powiedzieć). Kupiłem Intuition Essential EA8708 za miliony monet rok temu i właśnie znowu się zepsuł po naprawie. Niby będą w nim dłubać ale miesiąc ponad bez źródełka życiodajnego płynu nie przetrzymam. Krupsa chyba już nie chcę. Chcę za to żeby przetrzymał te 4 lata po 5 kaw dziennie, codziennie.

To na czym mi zależy to żeby robił dobre espresso, miał autoczyszczenie które też ręcznie da się wywołać i filtr do wody (tu mniej bo od niedawna mam system filtracji pod zlewem). Nie robię nic poza prostą czarną kawą (2x espresso).

Zawołam też #kuchnia i #gotowanie dla zasięgu.
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@keton22: O widzisz, szkoda że gwarancja, bo chętnie bym zobaczył co w nim nie tak. Bo teoretycznie, taki objaw nie ma prawa w nim wystąpić, jeżeli nie mieszkasz w Krakowie i nie masz filtra na wodę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kulek1981: w Krk nie mieszkam, wodę mam twardą ale filtr pod zlewem + filtr w ekspresie. Również odkamieniam 2 razy do roku ekspres mimo że nie używam pary i nigdy nie będzie o to sam prosił. W tym modelu chociaż się to dało zrobić ręcznie. W poprzednim odkamienianie było uzależnione od cykli mleka i nie dało się ręcznie wymusić. A że mleka z ekspresu nie piję było tylko czyszczenie tabletką. To
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@keton22: No właśnie nie. Krupsy mają dwa obwody, jeden do kawy, drugi do pary. Przed nimi masz tylko zimne elementy, w których kamień się sam z siebie nie osadzi. Jeżeli nie robi kawy, musiało zatkać się coś jeszcze w zimnej części, ciekawe co ( ͡º ͜ʖ͡º)