Wpis z mikrobloga

Wrzucam filmik z yt dotyczący tzw Phonku czyli nurtu muzyki elektronicznej bardzo popularnego na ukrainie jeszcze przed wojną.
Popularność nurtu przeniosła się na te ciężkie czasy wojny a utwory z gatunku goszczą na wielu filmach robionych przez propagande jak i przez samych żolnierzy w kolażach z ich prywatnymi nagraniami z wojny.

Myślę, ze warto zaznajomić się z nurtem, nieważne czy się podoba, i chce się więcej, czy też nie (żeby wiedzieć, czego się dokładnie nie lubi i nie być ignorantem :)

#muzyka #ukraina #wojna

Link do filmu
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elo_: Moja dziewczyna mi pokazała Phonk 1.5 roku temu (oczywiście Ukrainka) , teraz jest trochę zdenerwowana że on się robi popularny i wszyscy go wrzucają nawet nie tam gdzie on pasuje (chodzi o jakieś cringowe tiktoki itp) przez co on powszednieje. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ActiveekHere: @DoritosPL:
no ja dużo krócej, szczerze to dowiedziałem sie co to za gatunek własnie z filmikow wojennych, bo wpadl w ucho :)
i tak, gatunek nadzwyczajnie dobrze pasuje do filmikow z driftującymi samochodami xD
ale do wybuchających rosjan jeszcze lepiej :)
  • Odpowiedz
@elo_: polecam Ci zaznajomić się z korzeniami phonku czyli memphis rapem i reaktywacją phonku w latach 10'. Moim zdaniem znacznie ciekawsze brzmienia niż ten ruski drift phonk
  • Odpowiedz
@m0rti: juz znam, ogolnie to nawet nie wiedzialem, ze 3sixMafia w tym duzo udzialu mialo, ale jako cale memphis to dopiero od niedawna odkryłem i bardzo lubię
  • Odpowiedz