Wpis z mikrobloga

Jakiś mirek zna się na kinach domowych, rtv itp?
Mam taki zestaw:

- tv panasonic ex50 700e
- przystawka xiaomi mi box
- soundbar samsung hw-a550

Mogę to podłączyć na 3 sposoby:
1. Przystawkę do tv przez hdmi, soundbar do tv kablem optycznym
2. Przystawkę do soundbara przez hdmi, a potem soundbar do tv przez hdmi arc
3. Przystawkę i sounbar osobno do tv przez hdmi

ad.1 - niby wszystko działa, ale muszę używać 2 pilotów (do tv i soundbara osobno) i wyciszać dźwięk w tv, bo inaczej się nakładają - słabo.
ad.2 - straciłem 4k i hdr w netfliksie, youtube itp. Nie wiem co jest przyczyną. Plusem jest możliwość sterowania sounbarem pilotem od tv.
ad.3 - jest 4k i hdr w przystawce, do soundbara i tv używam jednego pilota, tak więc rozwiązanie teoretycznie najlepsze, ale podobno tracę w ten sposób obsługę jakiś formatów dźwięku, jeżeli pomiędzy przystawką, a sounbarem jest tv. Soundbar obsługuje Dolby Audio Plus. Nie wiem jak sprawdzić, czy ten ficzer "działa".

Ktoś podpowie jak to najlepiej podłączyć?

#rtv #soundbar #kinodomowe
  • 6
ad.1 - niby wszystko działa, ale muszę używać 2 pilotów (do tv i soundbara osobno) i wyciszać dźwięk w tv, bo inaczej się nakładają - słabo.


logiczne, ponieważ używasz kabla optycznego

ad.2 - straciłem 4k i hdr w netfliksie, youtube itp. Nie wiem co jest przyczyną. Plusem jest możliwość sterowania sounbarem pilotem od tv.


@drsadam: logiczne, soundbar zapewne nie przekazuje pełnego sygnału

ad.3 - jest 4k i hdr w przystawce, do
@ksiak: Dzięki za odpowiedź. Trochę poczytałem i stwierdzam, że panuje w tej dziedzinie brak intuicji i bałagan. Załóżmy, że wymieniam soundbar na kino domowe za 10k zł i chce mieć zarówno obraz 4k hdr i dźwięk Dolby Atmos. Okazuje się, że bez wymiany telewizora jest to nieosiągalne. Mimo, że osobno wszystkie 3 urządzenia na papierze są zdolne do obsługi tych formatów.
Dzięki za odpowiedź. Trochę poczytałem i stwierdzam, że panuje w tej dziedzinie brak intuicji i bałagan. Załóżmy, że wymieniam soundbar na kino domowe za 10k zł i chce mieć zarówno obraz 4k hdr i dźwięk Dolby Atmos. Okazuje się, że bez wymiany telewizora jest to nieosiągalne. Mimo, że osobno wszystkie 3 urządzenia na papierze są zdolne do obsługi tych formatów.


@drsadam: nie rozumiem do końca skąd takie przeświadczenie.
Twój TV obsługuje
@ksiak Dlaczego w takim razie nie mogę tak zrobić z soundbarem? Jakim cudem sprzęt sprzedawany w 2022 nie jest w stanie podać dalej do tv sygnału 4k ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dlaczego w takim razie nie mogę tak zrobić z soundbarem? Jakim cudem sprzęt sprzedawany w 2022 nie jest w stanie podać dalej do tv sygnału 4k ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@drsadam: ponieważ ten Soundbar nie obsługuje sygnału 4K. Mogę się tylko domyślać, że producent wyszedł z założenia, w którym to telewizor robi za główny "rozdzielacz" a soundbar ma tylko odtwarzać dźwięk. To jedno wejście hdmi jest tam
@ksiak Powiem tak. Dorwałem go za 650 zł. Wiadomo, że nie ma podjazdu do profesjonalnego sprzętu, ale przeskok jakościowy z głośników 2x10W bodajże przerósł oczekiwania. Dzięki za odpowiedzi, rozjaśniły sytuację. Myślę, że jest na rynku miejsce dla soundbarów. Może w innej cenie, ale jak ktoś chce po prostu poprawić dźwięk tv to jak najbardziej.