Wpis z mikrobloga

Od dwóch tygodni próbuję wynająć z różową kawalerkę. Wszystko spoko, rozmowa z właścicielem, mówię, że spoko zarabiam i moge pokazać zaświadczenie o zarobkach, jesteśmy spokojni etc. Gadamy przez dłuższy czas o sytuacji geopolitycznej w kraju i ostatecznie właściciel mówi, że da znać za kilka dni kogo wybrał. Problem jest taki, że nigdy nie dzwonią. Już nie wiem co robie nie tak.
#wynajem
  • 121
  • Odpowiedz
próbowałem tak zrobić ale zawsze mówią, że mają jeszcze kilku chętnych i jak skonczy się casting to dadzą znać czy wygraliśmy główną nagrodę ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@krypciak1: Pozwól że przetłumaczę z rentierskiego: "Nie spodobałeś mi się i nie wynajmę Ci mieszkania, ale nie powiem Ci tego wprost żeby nie psuć miłej atmosfery ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

Jak tu już parę osób pisało
  • Odpowiedz
@krypciak1: pewnie bajt, ale jeśli nie to nie zajmuj stanowiska uległego tylko próbuj dobić targu. Jeżeli np wspominasz o swoich zarobkach to ludzie zaczynają się zastanawiać nad twoimi zarobkami, nie potrzebujesz tego. Zawieracie umowę cywilna, powinna być na tyle symetryczna na ile się da, ciebie nie interesują zarobki wynajmującego więc i jego niech nie interesują twoje, od tego ma kaucję i kodeks cywilny żeby sobie poradzić w razie twojej niewypłacalności.
Podsumowując,
  • Odpowiedz
Po waszych radach postanowiłem, że najlepszym pomysłem będzie jak do gościa zadzwoni różowa i powie, że chce mieszkanie na teraz, a nie żadne kastingi. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
  • Odpowiedz
@krypciak1: Nie wynajmuje się osobom którym się spieszy to po pierwsze. Bardziej miej kasę przy sobie i przy następnym oglądaniu zaproponuj zaplate kaucji i podpisanie umowy przedwstępnej
  • Odpowiedz
Gdzie to takie dziwne pytania zadają? Ja wynajmowałem wiele mieszkań, często jako student takie w standardzie „wysokim” za dużo pesos i nikt mnie nigdy nie pytał ile zarabiam a #!$%@? go to obchodzi. Dziwni ludzie xD
  • Odpowiedz
@krypciak1: Jak nie byłeś na oględzinach z Różową to nie było efektu Aureoli a facetom zawsze trudniej wynająć. ZAAAWSZE.
Poza tym nie prezentuj sie na zbyt ogarniętego gościa bo LANDBASTARD może szukać kogoś kto mniej ogarnia i będzie mzuszony dłużej wynajmować.

Mozliwe np, że zbyt dociekliwe pytania zadawałeś ;)
A jak się trafił #!$%@? który różne dziwne muki zataił co do mieszkania a i może planować dzikie podwyżki i szuka kogoś
  • Odpowiedz