Wpis z mikrobloga

I niech mi ktoś powie że geopolityka to wszystko. Jaki cel ma teraz #!$%@? elektryczności mieszkańcom Charkowa z geopolitycznego punktu widzenia? Gdyby jeszcze to miało miejsce przed kontrofensywą to możnaby rzucić parę bałamutów i jakoś to wybronić, ale w tym momencie to nawet #!$%@? o niszczeniu morale mieszkańców się nie obroni. Wygląda to na kwik rozpaczy i działanie w emocjach żeby ew mieć się czym pochwalić jakiemuś Vodkovovi który dowodzi
#ukraina
  • 9
@Jestem_robotem123: Właśnie tak ta wojna będzie się jeszcze toczyła latami, Ukraina odzyska terytorium, będzie bombardowanie cywili, infrastruktury krytycznej. Od czasu do czasu jakieś zamachy itp. Będą terroryzować Ukraińców, bo Rosjanie to terroryści.

Rosja będzie się starała stworzyć pogląd, że Ukraińcy nie mają co odbudowywać swojego kraju. Ma być taka #!$%@? jak w Rosji.

Po wyparciu wroga Ukraina powinna poprosić ONZ/NATO o stacjonowanie sił pokojowych.
. Jaki cel ma teraz #!$%@? elektryczności mieszkańcom Charkowa z geopolitycznego punktu widzenia


@Jestem_robotem123:
Nie z geopolitycznego, ale praktyczny sens to ma (choć jest to zbrodnia). Brak prąd to brak jedzenia, konieczność dowożenia paliwa do agregatów (szpitale) itp. itd. Konieczność zaangażowania sił, które mogłyby wtedy zaopatrywać wojsko.
@Jestem_robotem123: Geopolityka nie przewidzi kiedy pójdziesz postawić kloca. Geopolityka natomiast na poziomie geograficznym (z lotu ptaka) ładnie pokazuje dlaczego pewne tereny są ważne dla danego państwa i czy będzie łatwo je utrzymać. Geopolityka to szachownica, reszta to pionki i figury.
I niech mi ktoś powie że geopolityka to wszystko. Jaki cel ma teraz #!$%@? elektryczności mieszkańcom Charkowa z geopolitycznego punktu widzenia?


@Jestem_robotem123: Żadnego

Mysle ze tu chodzilo o efekt propagandowy na potrzeby wewnetrzne, zeby pokazac prostemu ruskiemu chlopowi ze jednak cos ta rosja moze po tej kompromitacji na froncie ;)


@GacekNiebieski: Dokładnie tak, wystarczy wejść na pikabu i zobaczyć jak ruskie się cieszą, że armia czerwona zaczęła znowu atakować cywilów