Wpis z mikrobloga

@Harvey_Specter: taka pogoda jak jest teraz w normalnej sytuacji z węglem bym już lekko przepalił w piecu zeby 1-2 stopnie w domu było cieplej

jakby był węgiel po staremu za 600-900 zł, ale przy tej cenie węgla co jest teraz wole jeszcze poczekać z grzaniem i sie cieplej ubrać w domu
  • Odpowiedz
@Harvey_Specter: jeszcze nie, ale już spada w domu poniżej 20, będzie trzeba przepalać. W łazience nagrzewnice się włącza czasami.
Jeszcze ekogroszku nie kupiłem. Chyba będzie trzeba tone zamówić za 3,5k w tym tygodniu, palić z drewnem na przemian lub razem i modlić się żeby wystarczyło
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: Ja mam 3.5kw i spokojnie leci koło 45m2. Zużycie w obecnej porze ~800W, po godzinie grzania dosyć ciepło. Póki co w tym roku odpalałem 2 razy (ʘʘ) Piękny dodatek.
  • Odpowiedz
@QaDo: Ano, zużyje ci mniej energii niż pralka na 1 pranie a zagrzeje chałupę. Rąk nie brudzisz, nie czekasz aż nagrzeje się woda, rury i kaloryfery tylko od razu daje ciepłe powietrze. Ja mam 3,5 kW umieszczoną centralnie w domu 120 m.kw. Rekuperacja rozprowadzi ciepło po całym domu.
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: O proszę z rekuperatorem jeszcze większy sens. Moja sztuka działa niby do -25C, zobaczymy, pierwszy sezon, oczywiście w zimie nie ma sensu używać w dużych mrozach.Fajne, że zaczyna grzać już po koło 2minutach
  • Odpowiedz