Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #pizza #pizzabyrs

No to czas zdać relacje. Pizzę z tego przepisu robiłem po raz pierwszy. No i z pizzą dawno nie miałem do czynienia co chyba widać po tej niedoróbce ciasta w rogu - robiłem co mogłem ale już bardziej się go tam wyciągnąć nie dało.

Problemem było to, że po 15 min w piekarniku na 230 stopni i termoobieg, pizza była upieczona, ale ciasto niestety miejscami surowe, musiała trafić do piecyka na jeszcze dłużej. Ktoś ma pojęcie co mogło pójść nie tak?

Ogólnie pizza bardzo dobra, od dzisiaj to będzie mój jedyny, prawilny przepis.

Trochę obszerniejszą relację, a nawet swojego rodzaju test tego przepisu zamieszczam na:

http://jemy-testujemy.blogspot.com/2014/01/pizza-by-rs-kultowy-przepis-z-internetu.html
razadihan - #gotujzwykopem #pizza #pizzabyrs

No to czas zdać relacje. Pizzę z tego p...

źródło: comment_O5QO6njMWtue4yXR5sbQ4IqcdRlRZTwE.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@razadihan: Pizzę najlepiej walić na grzanie tylko od spodu (jak w oryginalnych kamiennych piecach) na jak najwyższą temp. oczywiście do rozgrzanego pieca. Kładziemy na sam dół, wtedy ciasto szybko dochodzi a góra nie zdąży się spalić.
  • Odpowiedz
@razadihan: Pizza była surowa czy mokra?

Jeżeli przesadzisz z ilością sosu pomidorowego i składników oddających wodę (np. pieczarki), to pizza może nie upiec się na środku i wygląda wtedy na surową

Druga sprawa, to nie zasypuj składników serem, bo wtedy się one duszą pod serową kołderką i nie oddają wody na zewnątrz, przez co pizza jest mokra

Temperatura piekarnika powinna być możliwie najwyższa, piece do pizzy osiągają nawet 400 stopni
  • Odpowiedz