Wpis z mikrobloga

Jako iż jestem kompletnie zielony a moja wiedza kończy się na tym, że auto ma 4 koła. To czy ktoś z Was może polecić jakieś najlepiej książki ew. kanały YT które pomogą mi zrozumieć działanie motoryzacji i poszczególnych części? Chciałbym rozwijać się zawodowo w tym kierunku wiec fajnie od czegoś zacząć #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adrian-mateusz: kup sobie jakieś gruza i go po prostu serwisu i naprawiaj, tak się najszybciej nauczysz,
już sama np. wymiana tarcz i klocków, wymiana płynu hamulcowego to będzie duży skok w wiedzy, o ile oczywiscie będziesz chciał zrozumieć co i jak działa a nie tylko odkręcić, przykręcić i pora na CSa
  • Odpowiedz
@adrian-mateusz: kanal profesora chrisa jest bardzo dobry. Prowadzacy jest dosc specyficzny ale przekazuje bardzo konkretnie duzo wiedzy. Co do rozbierania samemu ukladu hamulcowego, to wydaje mi sie ze warto to robic pod okiem logos doswiadczonego :p zle odpowietrzony uklad moze zabic ;)
  • Odpowiedz
@adrian-mateusz: To prawdopodobnie będzie mocno niepopularny komentarz, ale co do podstaw mechaniki to pierwsze filmiki łysego z m4k garage były dość pomocne. Były to typowe filmiki od totalnego amatora mechaniki dla totalnych amatorów mechaniki.
  • Odpowiedz
@Losmiornica: wymianę płynu w samochodzie z układem ABS, wymianę płynu przeprowadza się przy użyciu urządzenia, które jest banalne w obsłudze, wyklucza zapowietrzenie układu, a do jego obsługi przewidziana jest jedna osoba. Można go też używać w układach bez ABS ofc ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@MEKORRO: ja przykladowo mam samochod bez ABS i zakladam ze ktoś kto zaczyna się bawić w mechanikę nie ma żadnych specjalistycznych urządzeń poza typowym zestawem kluczy itp. Wchodzisz w szczegoly i sie troche czepiasz. Chodzilo mi o to ze wykonujac pewne rzeczy samemu warto czasem zeby ktos bardziej doswiadczony rzucil okiem dla bezpieczenstwa naszego i innych uczestnikow w ruchu ;) ale oczywiscie zachecam do samodzielnego grzebania bo tak sie czlwoiem
  • Odpowiedz
@Losmiornica: układ hamulcowy jest banalnie prosty w budowie, to jest najmniej skomplikowany system w samochodzie. Wystarczy nie być debilem żeby go ogarnąć. Trzeba zachować ostrożność, ale nie trzeba go sprawdzać komisyjnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz