Wpis z mikrobloga

Ukraińscy żołnierze starli się już z rosyjskimi rezerwami. Stąd widać też i nowe rosyjskie znaki taktyczne na świeżych zdjęciach. Dodatkowo jest już pełne potwierdzenie, że do walki rzucono trzeci rosyjski korpus rezerwowy.

Nie wiem, co będzie dalej, ale to dosyć ważne, że rosyjski trzeci korpus, zamiast prowadzić zorganizowaną ofensywę, to został rzucony do ratowania wyrwy we froncie Charkowskim. Z perspektywy takiego laika jak ja wydaje się, że świeże siły najskuteczniejsze są przy zaplanowanym ataku, gdzie żołnierze mają czas zapoznać się z warunkami i terenem, nabrać doświadczenia od innych żołnierzy, do jakich dołączyli itp. Tu natomiast świeże siły, na świeżym sprzęcie rzucają na szybko na pozycje, gdzie jeszcze nie zdążyli zorganizować systemu okopów, bunkrów innych obiektów inżynieryjnych.

Dopowiem też, dlaczego uważam, że Ukraińcom poszło tak gładko w kolejnych miejscowościach. Rosjanie nie spodziewali się, że będą bronić się tak głęboko za swoimi liniami. W rejonie Balakiia udało mi się zidentyfikować dwie linie umocnień, z tym że druga była szczątkowa przejęta od Ukraińców w innej fazie wojny. Rosjanie na większości frontu byli najwidoczniej nastawieni na to, że będą przeć tylko do przodu. Nie czuli więc potrzeby tworzenia sieci umocnień, jak robią to na przykład Ukraińcy w okolicach Słowiańska, gdzie każde większe miasto ma już wyryte okopy i budowane bunkry.

Mój wpis to tylko opinia. Jestem laikiem, ale można zapytać @wolskiowojnie może trochę rozjaśni, jak on to widzi. Jestem też świadomy, że rzucam trochę truizmami. To taki trochę zaczątek do dyskusji. Słucham państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#aryoconcent #wojna #rosja #ukraina #ukrainainfo #donbaswar
słyszałem, że mogę dostać coś na kawę https://buycoffee.to/_234_2S
Pobierz
źródło: comment_1662811158GnMrJCaBMMKaBxtpKXTbAU.jpg
  • 33
@Aryo: co do operacji Barbarossa, to ruskie miały przewagę liczebną, ale rozciągnęli się na całą długość linii frontu gotowi do ataku całą długością. A Niemcy atakowali jak grot w pojedyncze punkty na linii osiągając taktyczną przewagę liczebną. A że ruskie nie miały tyłów, ani rozkazów więc wojska na linii frontu nic nie robiły aż były okrążane i likwidowane.
@Aryo: "@kozackiBOHUN: Gość od wielu lat interesuje się wojskowością. Do tematu podchodzi na poważnie, czyli Rosjan też nie traktuje jak idiotów. Wolski, ja czy ktokolwiek inny interesujący się tematem to jesteśmy małymi robaczkami w porównaniu do możliwości wojskowych NATO z satelitami, dronami i samolotami zwiadowczymi. Pamiętaj, że ani moje ani nikogo innego przewidywania nie mogą być pewne, bo nie znamy całego obrazu sytuacji. W kwestii Chersonia to z tego co pamiętam,
Z perspektywy takiego laika jak ja wydaje się, że świeże siły najskuteczniejsze są przy zaplanowanym ataku, gdzie żołnierze mają czas zapoznać się z warunkami i terenem, nabrać doświadczenia od innych żołnierzy, do jakich dołączyli itp. Tu natomiast świeże siły, na świeżym sprzęcie rzucają na szybko na pozycje, gdzie jeszcze nie zdążyli zorganizować systemu okopów, bunkrów innych obiektów inżynieryjnych.


@Aryo: Dokładnie tak jak mówisz. Też jestem laikiem ale masę materiałów się naczytałem
@wolskiowojnie:

za szybko jak na posiłki


Wyjezdzali pewnie w kupie, kto akurat na kompanii byl......ten jechal jak stal. Nie jako zwiazki taktyczne ale uzupelnienia. Jesli oni jakis ostatni manpower pozbierali po wiezieniach, szpitalach i WKU to wlasnie ten manpower, niedoszkolony oraz niedoekwipowany pojechal w trybie uzupelnien do stojacych juz tam batalionow.

Zawali sie ta ruskaminibrona do konca roku.