Wpis z mikrobloga

Ukraińscy żołnierze starli się już z rosyjskimi rezerwami. Stąd widać też i nowe rosyjskie znaki taktyczne na świeżych zdjęciach. Dodatkowo jest już pełne potwierdzenie, że do walki rzucono trzeci rosyjski korpus rezerwowy.

Nie wiem, co będzie dalej, ale to dosyć ważne, że rosyjski trzeci korpus, zamiast prowadzić zorganizowaną ofensywę, to został rzucony do ratowania wyrwy we froncie Charkowskim. Z perspektywy takiego laika jak ja wydaje się, że świeże siły najskuteczniejsze są przy zaplanowanym ataku, gdzie żołnierze mają czas zapoznać się z warunkami i terenem, nabrać doświadczenia od innych żołnierzy, do jakich dołączyli itp. Tu natomiast świeże siły, na świeżym sprzęcie rzucają na szybko na pozycje, gdzie jeszcze nie zdążyli zorganizować systemu okopów, bunkrów innych obiektów inżynieryjnych.

Dopowiem też, dlaczego uważam, że Ukraińcom poszło tak gładko w kolejnych miejscowościach. Rosjanie nie spodziewali się, że będą bronić się tak głęboko za swoimi liniami. W rejonie Balakiia udało mi się zidentyfikować dwie linie umocnień, z tym że druga była szczątkowa przejęta od Ukraińców w innej fazie wojny. Rosjanie na większości frontu byli najwidoczniej nastawieni na to, że będą przeć tylko do przodu. Nie czuli więc potrzeby tworzenia sieci umocnień, jak robią to na przykład Ukraińcy w okolicach Słowiańska, gdzie każde większe miasto ma już wyryte okopy i budowane bunkry.

Mój wpis to tylko opinia. Jestem laikiem, ale można zapytać @wolskiowojnie może trochę rozjaśni, jak on to widzi. Jestem też świadomy, że rzucam trochę truizmami. To taki trochę zaczątek do dyskusji. Słucham państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#aryoconcent #wojna #rosja #ukraina #ukrainainfo #donbaswar
słyszałem, że mogę dostać coś na kawę https://buycoffee.to/_234_2S
Aryo - Ukraińscy żołnierze starli się już z rosyjskimi rezerwami. Stąd widać też i no...

źródło: comment_1662811158GnMrJCaBMMKaBxtpKXTbAU.jpg

Pobierz
  • 33
Rosjanie na większości frontu byli najwidoczniej nastawieni na to, że będą przeć tylko do przodu. Nie czuli więc potrzeby tworzenia sieci umocnień, jak robią to na przykład Ukraińcy w okolicach Słowiańska, gdzie każde większe miasto ma już wyryte okopy i budowane bunkry.


@Aryo:
Byli przygotowani do prowadzenia ataku, a sami zostali zaskoczeni atakiem wyprzedzającym który spenetrował front, wbił się im na tyły i powoduje bezsenność u pewnego napompowanego botoksem i lekami
Rosjanie na większości frontu byli najwidoczniej nastawieni na to, że będą przeć tylko do przodu


@Aryo: no nie wiem, przecież od początku marca boksują w miejscu

Nie czuli więc potrzeby tworzenia sieci umocnień, jak robią to na przykład Ukraińcy w okolicach Słowiańska, gdzie każde większe miasto ma już wyryte okopy i budowane bunkry.


Suworow pisał, że rosyjscy żołnierze jak się gdzieś zatrzymują to od razu kopią okop dla siebie, a następnie
@Aryo: Jak dla mnie @wolskiowojnie: to raczej taki Sasin OSINT'u jak po raz kolejny pokazał czas zweryfikował co pisze, ofensywy nie będzie bo UA nie ma sił to znaczy, że będzie na grubo. Jak ostatnio pisał też o ewentualnym ataku z BY na UA to znaczy, że Baćka raczej już myśli o pociągu do Moskwy.

Gdy po miesiącu walk pisał, że Mariupol czarno widzi i padnie lada dzień to bronili
@wolskiowojnie: to raczej taki Sasin OSINT'u jak po raz kolejny pokazał czas zweryfikował co pisze, ofensywy nie będzie bo UA nie ma sił to znaczy, że będzie na grubo. Jak ostatnio pisał też o ewentualnym ataku z BY na UA to znaczy, że Baćka raczej już myśli o pociągu do Moskwy.


@kozackiBOHUN: Gość od wielu lat interesuje się wojskowością. Do tematu podchodzi na poważnie, czyli Rosjan też nie traktuje jak