Wpis z mikrobloga

4-godzinny prolog gry visual novel Deardrops zaliczony, czas na animowany i przyjemny opening :)

Napis "Are you ready?" - nawiązanie do openingu KiraKira:

http://www.youtube.com/watch?v=xU2GKipkfAE

A tak poza tym na razie czyta się to jak sympatyczną serię anime. Co prawda jedna z bohaterek miała już swoją dramę, ale jej lekkoduszny charakterek sprawił, że nie musiałem wyłączyć auto i nerwowo przewijać za pomocą LPM. Pod względem ilustracji podoba mi się zmiana projektu postaci na bardziej dorosły.

#deardrops #visualnovel #kirakira #anime #animacja #japonia #overdrive
80sLove - 4-godzinny prolog gry visual novel Deardrops zaliczony, czas na animowany i...
  • 7
  • Odpowiedz
Są jakieś VN na pc'ta, z którymi można zacząć zabawę ?

Ostatnio nachodzi mnie chęć żeby spróbować tych VN, tylko ich temat mnie trochę odpycha... Znudziły mi się haremy, pseudo dramaty itd.
  • Odpowiedz
@Drug: Na start polecam raczej coś krótkiego, może Saya no Uta albo Planetarian?

Ewentualnie na tej liście na pewno znajdziesz coś dla siebie.
  • Odpowiedz
@Santer: Dzięki. Własnie zastanawiam się dlaczego niektóre tytuły VN poleca się na start ? Cóż one takiego mają, że są przyjazne dla laików ?
  • Odpowiedz
@Santer: btw. Chaos:Head naprawdę jest w polecanych ? Mam nadzieje, że nie jest takie złe jak anime, bo jak narazie gorsze nie widziałem chyba.
  • Odpowiedz
@Drug: Niektóre VN na początku mają bardzo powolną fabułę albo wprowadzają wiele wątków, na których wyjaśnienie trzeba czekać aż do końca. W praktyce, gdy wymagane jest spędzenie na nich kilku dni, wiele osób może po prostu zrezygnować (np. ciężko mi sobie wyobrazić, że ktoś przetrwałby przez początek MuvLuv - jakieś 20h - nie mając żadnego doświadczenia z VN). Trzeba czasem zainwestować trochę czasu.

Sam nie mogę porównać, ale z tego
  • Odpowiedz
@Santer: O i takiego wyjaśnienia potrzebowałem, jeszcze raz dzięki. A co do C;H, jedyną przyjemną rzeczą w anime było chyba wprowadzenie do fabuły potem wszystko zaczęło się sypać.
  • Odpowiedz