Wpis z mikrobloga

Memento Mori.
Pamiętaj, że - prędzej czy później - umrzesz, to jedna z niewielu na tym świecie pewnych rzeczy, tak jak np. fakt twoich narodzin. Krótkie jest życie, ile by ono nie trwało, wydaje się zazwyczaj zbyt krótkie. Ostatecznie, żyjesz stanowczo zbyt krótko, by tracić cenny czas na bycie nieszczęśliwym. Nie okradaj się więc z danego ci czasu. Aby to uzyskać, zawsze możesz kierować się tzw. rozumnym wyborem, szczególnie w zetknięciu z codziennymi, nieuchronnymi wyzwaniami i przeciwnościami losu.
Zazwyczaj jedyne, co masz do roboty, to zmienić swój stosunek - do czegoś, kogoś lub do samego siebie.
Polecam ten styl życia.

#dziendobry #zycie #stoicyzm #zdrowie #szczescie #przemyslenia #filozofia
  • 11
@stuparevic: Odkąd zacząłem wyznawać "xD" moje życie stało się spokojniejsze. Nie denerwuję się już prawie wcale, kiedy spotykają mnie sytuacje stresowe, myślę sobie xD i wszystko staje się prostsze.
Naprawdę polecam ten styl życia. Wcale nie robi ze mnie lenia tylko osobę które nie denerwuje się z dupy tak jak kiedyś.

Kolos? xD
Prezentacja przed w #!$%@? dużą grupą nieznajomych ludzi? xD
#!$%@? z roboty? xD
Wyśmiała cię jakaś laska na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@itakisiak: za jakiś czas memento mori może przestać być aktualne, prędzej czy później ktoś wymyśli sposób na transfer umysłu do bardziej trwałego "ciała", przez co nasze nazwijmy to dusze pozostaną nieśmiertelne.
za jakiś czas memento mori może przestać być aktualne, prędzej czy później ktoś wymyśli sposób na transfer umysłu do bardziej trwałego "ciała", przez co nasze nazwijmy to dusze pozostaną nieśmiertelne.


@AZ-5: Kto wie, sam pisałem, że nic do końca nie jest pewne i konieczne, dlatego warto samo życie, jak i nieodgadnioną przyszłość, traktować probablistycznie.
Z drugiej strony, nawet uzyskanie nieśmiertelnej, cielesnej powłoki nie spowoduje, że życie szczęśliwe przestanie nagle, z dnia