Wpis z mikrobloga

Tak ostatnio myślałem o #wegetarianizm i #weganizm oraz o aktywistach. Co stałoby się z bydłem domowym, gdyby zakazać jego hodowli? Przecież to praktycznie skazanie gatunku na wymarcie. Nikt z troski tych zwierząt nie hoduje, a zostawione samemu sobie co najwyżej mogłyby żyć w lasach, gdzie nie ma dla nich zbyt wiele pokarmu. Jaki jest cel aktywistów w takim razie?
  • 11
@Veg73: Co lepiej zrobić? Zabijać i męczyć co pokolenie kilka mld zwierząt czy pozwolić im wymrzeć jednorazowo? Lepiej żeby zwierzęta wymarły raz.
Zresztą globalny wegetarianizm to bardzo powolny proces. Liczba wegetarian/wegan rośnie ale globalna produkcja mięsa też. Cele są raczej utopijne. Wiem że świata nie zbawie ale postępuje zgodnie ze swoim sumieniem.
@pAST3RZ: A czy nie będzie się to wiązać z wymarciem psów i kotów domowych? Jakoś nie widzę opcji utrzymywania tych zwierząt na wegańskiej diecie. Idąc Twoim tropem można wysnuć wniosek, że psy i koty również należałoby skazać na wymarcie.
@Veg73: warto też wspomnieć o tym jak człowiek negatywnie wpływa na zwierzęta domowe/hodowlane utrudniając im życie, przykład płaskie nosy u psów czy wypadające oczy
nie inaczej jest z krowami, które cierpią na osłabienia organizmu po licznych, sztucznych zapłodnieniach... więc wizja wyginięcia raczej nie jest taka zła

z dnia na dzień nikt nie wybije wszystkich zwierząt czy nie ustali takiego prawa
a krowy nie potrzebują człowieka do przeżycia
https://www.national-geographic.pl/artykul/ponad-170-zyjacych-dziko-krow-ma-zginac-jest-protest
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-25/ukraina-stado-zdziczalych-krow-mieszka-w-poblizu-czarnobyla/
@Manumortis: Według NAJMĄDRZEJSZEGO człowieka w historii Ziemi życie nigdy nie miało początku tylko istnjeje od zawsze we wszechświecie w zmienianych różnych formach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co Ty na to synku?

In The Animate and the Inanimate, Sidis states that the universe is infinite, as well as it containing sections of "negative tendencies" where[30] various laws of physics were reversed that are juxtaposed with "positive tendencies", which