Wpis z mikrobloga

Czy idzie jakoś zweryfikować prawdziwość przebiegu w samochodzie? Słyszałem że w niektórych jakiś modułach zapisuje się prawdziwy przebieg że nawet jak ktoś przekręci to jak ktoś wie gdzie szukać to znajdzie prawdziwy.

O ile jak auto jest w Polsce i zbierane są dane, to można założyć że tyle przejeżdzał chyba że ktoś przez przeglądami sobie skręcał, ale myślę że to jakiś margines o tyle wcześniej zanim trafiło do Polski to już nie wiesz.

Mam 1.9 TDI z 2001r i na blacie jest 245K i nie wierzę w ten przebieg. W Polsce miał 191K jak przyjechał w 2016r, czyli idealnie pasuje taka wartość na polski rynek aby klient nie marudził. I po prostu ciekawi mnie ile on ma na prawdę przejechane aby też mniej więcej ocenić na ile starczy silnik.

#motoryzacja
  • 13
@r5678: przy 1.9 TDI przebieg zapisuje się w komputerze silnika :) mechanik podłączając komputer diagnostyczny może czytać z licznika lub z komputera silnika. Przebiegu z komputera silnika nie da się resetować, co najwyżej przy wymianie będzie inny przebieg :) myślę, że twój TDI ma nalatane coś koło 600k lekko
@KrasnalzEg: Czy jak kupię zwykły kabel za 40zł na allegro i ściągnę jakiś program.. czytałem że vcds lite jest darmowy, to też będe mógł odczytać ten przebieg z komputera?

Bo i tak jakiś kabel muszę sobie kupić bo nic nie mam do tego auta jeżeli chodzi o diagnostykę
@mrRay: no ale jest szansa że ktoś tego nie zrobił. Jak będzie taki sam to wiadomo że i w tym było grzebane. Pytanie czy po korekcie licznika w 2016r byla popularna zmiana również w sterowniku przy sprowadzaniu aut czy mało kto to robił
@r5678 ktoś wyżej już napisał, olej przebieg, weź kogoś kumatego, zrobić jakieś podstawowe logi komputerem i sprawdzić czy mechanicznie się trzyma kupy, to może i mieć milion najechane, to i tak będzie ok
@mrRay: ale ja ten samochód mam już ponad 4 miesiace. Dla własnej świadomości chce to wiedzieć.

Na przebieg przy zakupie w ogóle nie zwracam uwagi
@r5678 to jest szansa i o ile nikt nie zmieniał sterownika/licznika to ludziom się zwyczajnie nie chciało zmieniać przebiegu w sterownikach silnika w tych autach
dołóż 40 zł i kup chińskiego vcdsa, obsłużysz tam nawet kodowania


@Volmyr: Chyba się ceny pozmieniały, bo chińczyki chodzą po 160zł. Warto tyle dawać? bo to kodowanie mi nie wiele mówi. a jeżeli mam dopłacać tylko za to i nic innego to raczej mija się z celem.