Wpis z mikrobloga

@Krynicka:

Pomimo tego, że bardzo kibicuje Ukrainie, to zasmuca mnie ten filmik. Nie jestem pewna że to ochotnik który jest zdolny do zbrodni wojennych, gdybym tylko była pewna...

A tak widzę młodego chłopaka, któremu zmarnowano życie, i do którego chyba jeszcze wciąż nie dociera, jak bardzo...albo jest na silnych lekach..bo nie można inaczej wytłumaczyć tego uśmiechu.

Kula wystrzelona przez takiego młodego chłopaka zabija tak samo jak przez starszego. Nawet to czy
@smooker: gdzie on jest? To jest szpital? Jakiś ośrodek rehabilitacji? Jego własny dom? Mam mocny dysonans widząc jaki tam jest wystrój, ale to, że jest brzydko to jeszcze nic. Bardziej mnie dziwi jak oni go ubrali i do czego mu to odznaczenie przypinają, widać bardzo duże znaczenie dla nich ma xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smooker: pojechał na wojnę bez jednej ręki (pewnie był na innej wojnie wcześniej xdd) a wrócił bez drugiej xdd "zawsze miałem łeb do interesów :d czego się nie robię dla czitosow xd
@Bounty: Ja nie mówię że zły żołnierz na mieć mordę zbira.
Zastanawia mnie na ile ci żołnierze (i jaka ich część) zgłasza się tam z własnej woli, i są ogarnięci nienawiścią do innego narodu-takich nie żal - a jaka część to głupie dzieciaki w wieku ok 18l, wcielone z poboru, nie mający woli napadania na inny naród.
Nie mialam takich przemyśleń wcześniej, przede wszystkim solidaryzuje się z Ukraińcami, ale zastanawia mnie
@Krynicka: Rosja nie jest formalnie w stanie wojny z ukrainą, rosjanie rektutują biedotę oferujac dobre warunki finansowe.

Często myślę sobie o żołnierzach na Ukrainie, najbardziej o rannych i kalekach, kto się nimi zajmie, jakie życie ich czeka...


@Krynicka: przeciez przyklad ZSRR pokazuje co ich czeka - skrajna bieda. I bardzo dobrze, niech marzną i gloduja, nie rzuculbym im nawet resztki chleba, lepiej dac psu
Zastanawia mnie na ile ci żołnierze (i jaka ich część) zgłasza się tam z własnej woli, i są ogarnięci nienawiścią do innego narodu-takich nie żal - a jaka część to głupie dzieciaki w wieku ok 18l, wcielone z poboru, nie mający woli napadania na inny naród.


@Krynicka: wszyscy. Ty nie rozumiesz że oni to robią z lenistwa a nie z nienawiści? Mogli iść do normalnej pracy, na studia, udawać niepełnosprawnego umysłowo,
łapy mu pourywało dość daleko od tej ojczyzny


@jast: No i jak on teraz będzie jadł czitosy, które niewątpliwie dostanie żeby zrekompensować mu cierpienie... ( ͡° ʖ̯ ͡°)