Wpis z mikrobloga

@Konigstiger44: Pojawiają się informacje że Sztab Ukrainy potwierdza zajęcie wioski Ozerne na południe od Łyman i Jampil (tak, zajęli przyczółek po drugiej stronie Dońca) i stopniowo zbliżają się do tych miejscowości. Ogółem te jednostki w obecnej sytuacji de facto są już ugotowane w tym regionie. Wystarczy spojrzeć jak Rosjanie dbają o zabezpieczenie skrzydła wraz z kluczowym węzłem logistycznym. Po prostu im dosyć szybko zabraknie dostaw zapasów oraz wsparcia na długie i
Ktoś wie ile Rosjan siedzi w okolicy Izium?


@rebel101: 3 tygodnie temu było mowa o 2-3BTG tylko, wszystko poszło w region krymu pod koniec lipca.

Pojawiają się informacje że Sztab Ukrainy potwierdza zajęcie wioski Ozerne na południe od Łyman i Jampil (tak, zajęli przyczółek po drugiej stronie Dońca) i stopniowo zbliżają się do tych miejscowości. Ogółem te jednostki w obecnej sytuacji de facto są już ugotowane w tym regionie.


@rebel101:
Te wioski stały puste, piechota przeszła przez rzękę i zajęła je praktycznie bez walki xD


@Zuben: Wciąż pamiętam te informacje o całej "Drugiej Fazie" wtedy toczącej się nad tą rzeką. Pod tym względem ta cała operacja w tym regionie to był zwykły blamaż. Spędź całe miesiące mielenia obszaru tylko po to aby spakować manatki bo zabrakło ludzi gdzieś indziej a Ukraińcy wracają jak po swoje.
Spędź całe miesiące mielenia obszaru tylko po to aby spakować manatki bo zabrakło ludzi gdzieś indziej a Ukraińcy wracają jak po swoje.


@rebel101: Duża koncentracja była w kwietniu tam ale wycofali część sił bardziej na wschód. Potem były tu do 20btg ale mieli za mało artylerii by pod słowiańsk podejść. Teoretycznie miały ich wzmocnić siły które zajęły Liman ale tak się nie stało i większość sił stąd w lipcu znikła. W