Wpis z mikrobloga

Dzisiejsze podsumowanie cringu spod tagi #scrum w wykonaniu @monyprintergobrrrr

Z samego rańca kolega dodał suchą pastę o scrum masterach (zawierającą same mity) na jakieś dwie kartki A4. Tak suchą, że sam postanowił ją usunąć po chwili. Kij z tym.

Potem w przydługim poście wypunktował 'wady' scruma zapraszając. Co z tego, że tak naprawdę wypisał wszystkie niedociągnięcia swojej organizacji i systemu zarządzania, które nijak miały się do metodologii. Ale 'WINNY SCRUM!'.

Po jakimś czasie nawet przyznał się, że pracował (pracuje?) jako SM po czym publicznie (i nieświadomie) napisał, że łamie jedną z ważniejszych zasad tej metodologii ponieważ nie zrozumiał scrum guide który cytuje. Ale ponownie - winny był tylko i wyłącznie ten zły scrum.
Do tego wady typu 'mamy sprint backlog oraz product backlog, jak człowiek ma się połapać o czym mówimy gdy powiem "backlog" :P '

Obowiązkowo, gdy wypunktowałem ignorancję i zabrakło argumentów to pyk - usuwamy cała dyskusję. Hatfu na Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taki obraz ludzi jadących po tej metodologi na wykopku. Zero pojęcia, powielanie mitów.

#programista15k #programowanie #pracait #pracbaza
  • 6
@ATAT-2: tak tak, copium widze mocno. Typ może nie ogarniał.
Ale są tacy co ogarniają i krytykują i jest taka sama gadka "nie to inaczej jest, to nie byl scrum na pewno".

Sam pracuje już nad procesem więc scrum masterów mam sporo pod sobą jak coś, więc w sumie jest mi obojetne w czym sie devowie męczą. Ale nadal im współczuje :)

Scrum jest jak komunizm, jak nie działa to dlatego
Pobierz
źródło: comment_1662633687R9sA3vRNebD30k7rSo5NRT.jpg
@ATAT-2: Szkoda wysiłku na tłumaczenia, stada baranów poszły pracować w jakimś syfie organizacyjnym i za wszystkie swoje niepowodzenia obwiniają scruma, które i tak nie używają (w razie wytknięcia tego rzucą zamema o komunizmie), ale to może dlatego, że to jedyna nazwa która ma jakiś punkt styku z jakąkolwiek próbą organizacji. To trochę na zasadzie Janusza które opieprza kasjerkę w markecie bo producent zmienił kolor albo rozmiar opakowań w sąsiednim sklepie ¯\_(ツ)_/¯