Wpis z mikrobloga

Ćcigodni,
Razem dotarliśmy do końca sezonu Wroniecka 9. Ja i pewnie każdy z Was oczekiwał na mocne zakończenie sezonu, główny bohater nie raz pokazywał przedsoborowe zwroty akcji. Myślałam, że krucjata będzie odprawiać różaniex za Bobka, zatarasowane drzwi, klęczenie w kaplicy-celi, mediacje z policjantami, wypytywanie o podstawy prawne, Błękitny tvn będzie robić lajta. A główna postać uniwersum nie dostarcza napięcia dla widzów, tylko w ciszy poddaje się. Cichy i szybki koniec sezonu. Czy ta cisza to cisza przed burzą w Baranowo 1? Mam nadzieję, że nowy sezon będziemy dalej razem z ćcigodnymi oglądać. Poniżej moja propozycja tytułów odcinków na nowy sezon:

1. #!$%@? świętuje z Tokaje
2. Baranowo 1
3. Bobek zarobił na wakacje
4. Zbigniew robi porządki
5. Tutaj jestem księdzem nie panem
6. Niepoznaki
7. Może kaaawy
8. Inba z sąsiadami
9. Fake Łysobus robi kurs po Dorotkę
10. Powrót żony Łysego
11. Zgorszenie w Baranowo 1
12. Nowy adres Zbigniewa 9/23
13. Próba powrotu na Wroniecką
14. Kolęda w Baranowie

Ćcigodni, widzimy się w nowym sezonie, a może nawet na pieszej pielgrzymce.

#wroniecka9
  • 5
Wiedzialem że nic nie będzie już ze 2 -3 tyg temu, jak to po prostu powiedzial na którymś kazaniu (nie wprost ale steierdzil, że nie zrobi widowiska). Starczylo mieć troche intuicji, że to by mu nic nie dało, a bardziej zaskoczyl wszystkich nie robiąc nic
Aha, inba jakas była na filmiku z konferencji prasowej jesli komus bardzo zależy. Jakis fanatyk chce dziennikarzowi dac w morde (nie wiem ktory to w uniwersum, chyba pierwszy raz widze) Choc faktycznie zadawali temu ksiedzu Babiakowi oczywiste pytania - Czy to pierwsza taka eksmisja? Wszyscy wiedzą że pierwsza, ale każdy udaje glupiego i niby o cos pyta
@tajemniczaKlientka: Od pielgrzymki pieszej do Gietrzwałdu Misio zaczął szaleć, rzucać różnorakie pomysły z których się wycofywał (Rzym), więc spodziewać się można było wszystkiego. Na szczęście nowy sezon zacznie się na dniach. Według mnie dzisiejszy dzień to czysta słodycz. Wydaje mi się, że mało kto na poważnie brał scenariusz z rozwiązaniem siłowym. Po prostu niektórzy głośno wyrażali swoje życzenia co do zakończenia sezonu.
Mnie najbardziej w tym wszystkim zdziwil.nie Woznicki, ale metodyka pracy dziennikarzy. Łażą jak jakies leluje, obfotografowali mu dokumentnie każdy fragment ściany. Jest konferencja z tym z rady komorniczej - mówi że oddadzą hostie duchownemu po sprawdzeniu zawartosci tabernakulum i doslownie po chwili gość pyta, co zrobią z tabernakulum choć stoi pół metra i slyszy o tym od minuty. Za chwile sie go pyta w jaki sposob otworzą tabernakulum. Nie wiem jakie są