Wpis z mikrobloga

Kurdebele, fajny jest ten ekosystem #apple , dorobiłem się już kilku urządzeń, nieziemsko to śmiga ale obiektywnie to niestety trzeba się z tym powoli żegnać.

Trochę dupa piecze ale no ponad 6 tysięcy za telefon to nie dla polaka już a przynajmniej nie dla mnie. Jak kiedyś będe chciał zmienić macbooka to pewnie już 10 tysięcy będzie kosztował basic model. Jak kupowałem airpodsy pro za tysiac złotych to mówiłem sobie ze oszalałem za tyle kupić takie urządzenie ale wiem ze będzie zajebiste i mialem racje, natomiast patrzę na nowy model i 1500zl. Połowę więcej gdzie już obecne to była dla mnie niewyobrażalna kwota za takie urządzenie.

Szkoda że znowu będzie powrót do tych androidów ze średniej półki ale co zrobisz jak nic nie zrobisz. Trzeba powoli przestać oglądać te konferencje tylko patrzeć co szykuje #xiaomi na następny rok. Widziałem ze Huawei robi podobny ekosystem telefon - laptop może w tym kierunku trzeba zwrócić oczy.
Szkoda że cofamy się do prl. Zachodnie produkty znowu stają się luksusowe. Dla wybranych.
#iphone #apple #macbook #airpods #airpodspro #applewatch
  • 18
@lazysoul: ale te ceny wynikają z kursu dolara, a nie z widzi-mi-się Apple. W USA nie różnią się względem starszego modelu w dniu premiery. Zakup sprzętu używanego jest zawsze obarczony ryzykiem. Możesz też kupić całkiem nowy telefon w jakimś "skupie". Są jeszcze takie punkty z telefonami i akcesoriami które tym handlują. Ktoś weźmie sobie telefon na abonament i spienięża, odsprzedaje do punktu. Nawet jak pójdzie wał w stosunku do operatora to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kirk42: filozoficznie to tak, ale na androidzie np możesz wybrac foldery do synchronizacji, a apple wie lepiej.
Natomiast jak np no już niech będzie ze zdjęciami - ba ekosystemie apple TV już sobie zdjęć nie obejrzysz innych niż te wgrane do po prostu zdjęć applowych.

No a u mnie sie to kiedyś #!$%@? xD jak chciałem na apple TV oglądać zdjęcia to byl błąd. I tyle. Piękny ekosystem.
@PancakeV: przy androidowym czy tam Samsungowym łączu do windows można mieć wylane na ios. Do tego Samsunga łączysz do ich smartwatcha, żarówki, piekarnika, oczyszczacza powietrza czy co tam chcesz.
Ze słuchawek masz galaxy buds. Po chińskich telefonach Samsung nawet z niskiej półki to przepaść. Szczególnie, że w nowszych modelach ze średniej półki jest obietnica 4 dużych aktualizacji Androida, a w Chińczykach niewiadomo.
@PancakeV: jak chcesz najnowszego iphona to moze drogo, ale nawet bedac na mega nieduzym budzecie mozesz kupic uzywanego iphona xs za 900zl, ktory chodzi lepiej niz xiaomi za 5k dopiero co wyciagniety z pudelka. Sluchawki grajace na poziomie airpodsow to wydatek 150zl. Macbookow uzywalem przez pare lat i to nie dla mnie ze wzgledu na dostepne aplikacje, ale jak ktos juz mowil - ten 'ekosystem' to glownie hype i fajnych funkcji