Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 285
#wojna #ukraina #rosja
Pamiętacie jakiś czas temu, dlugo przed wojną zalew ineternetu memami o Ukraińcach w Polsce? Te gąbki z bakteriami, małpy, sef nie ksycy itd. Niekotrzy zwykli ludzie to podlapywali tak sie stalo to memiczne. Po tym co się dziś dzieje jestem przekonany, że to już wtedy były przygotowanie do wojny i próba ukształtowania nienawiści do Ukraińców aby zmiękczać potencjalne nastroje antyruskie lub nawet kształtować przyszłe opinie proruskie po rozpoczęciu operacji bardzo specjalnej. Teraz wyobraźcie sobie ile tam musiało czaju zostać nagotowane na uspokojenie wsród tych genialnych socjotechników gdy się okazało że cały ten trud, tyle kasy na trolli, miesiące albo lata pracy poszlo jak piach w #!$%@? xD Okazalo sie, że to dało kompletnie nic bo i tak prawie caly kraj sie zjednoczyl w pomocy Ukrainie. Nie ma Polsce nic potężniejszego od nienawiści do czerwonego agresora xDD Powinna to być kolejna lekcja na przyszlosc dla kacapskiego reżimu ale jak wiemy oni się nigdy nie uczą.
  • 42
@jos: mnie jeszcze ciekawi ten kryzys migracyjny przed wojną - ciekawe czy chcieli Nas zalać kolorowymi, żeby już nie było miejsca dla Ukraińców, czy testowali czy w ogóle ich wpuścimy. Tak, czy inaczej, na szczęście nie poszło zgodnie z ich planem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jos ty mówisz tylko o internetowej walce z Ukraińcami. A pamiętasz jak na Białorusi były setki imigrantów i testowanie granic?
@jos: te memy były akurat zajebiste bo tam każdy był pokazywany najgorzej. Polacy, Niemcy czy Ukraińcy, wszyscy byli pokazani w krzywym zwierciadle. Mnie to bawiło okrutnie, ale na czas wojny zawiesiłem heheszki, do których powrócę jak się sytuacja ustabilizuje.
Po tym co się dziś dzieje jestem przekonany, że to już wtedy były przygotowanie do wojny i próba ukształtowania nienawiści do Ukraińców aby zmiękczać potencjalne nastroje antyruskie lub nawet kształtować przyszłe opinie proruskie po rozpoczęciu operacji bardzo specjalnej


@jos: Może trochę, ale też pamiętaj że wszędzie gdzie pojawia się jakakolwiek mniejszość - czy to rasowa, narodowa, językowa czy jakakolwiek. Natychmiast pojawią się tego typu tarcia.
Po prostu jest część ludzi którym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@epicko: @marsellus: @peszmerd: @HundoKunSimiaVariolo: @Masson: @imargam_2137: @FrauWolf:

Czyli jesteście przekonani o tym, że kiedyś w polskim internecie nie było ruskich troli i pojawili się dopiero w lutym nagle oraz, że oprocz zwyklych memów o stereotypach nie pojawialy sie informacje z dupy które bazowaly na tym klimacie, kreowane wlasnie przez tych trolli, ktore nie mialy nic wspolnego ze smiesznymi stereotypami taki jak poniższy. Ok xD
Oczywiscie
Pobierz
źródło: comment_1662629671jmNIjs655QVy0KHf0W8jf0.jpg
Internet już od dawna był zalany antyukrainskimi treściami, 2013 już chyba pamiętam takie wpisy na onecie


@gejuszmapkt: no a co sie stalo w 2014 roku? tak, zajecie krymu i wschodu ukrainy. wniosek? to byla i jest ruska propaganda.
ludzie nie lubili Ukraińców, bo Ukraińcy dawali dużo powodów, by ich nie lubić. Jak zniknie wojenny hurraoptymizm i zostanie szara rzeczywistość, memy wrócą.

Ukraina tak naprawdę niewiele różni się mentalnie od r0sji, jak popatrzysz na statystyki, praktycznie identyczny odsetek korupcji, zabójstw, alkoholizmu czy infekcji hiv. Są po naszej stronie, będą szli w stronę Zachodu, będą się pewnie powoli zmieniać, ale kilka pokoleń minie, zanim będą w stanie wytworzyć dojrzałą demokrację, chociażby na
@jos: oczywiście że były ruskie trolle ale znam mnóstwo ludzi którzy po prostu mieli bekę z Ukrainców, takie memy dostawałem od znajomych którzy teraz angażują się w pomoc dla Ukrainy, trollowalo się nimi oszustów z Whatsappa, tak samo śmiano się z BLM i żydów. Na pewno rok przed agresją generał #!$%@? kładł raport na biurku Putina ile memów o ukraincach stworzyła farma pod Siewieropiździeckiem XDDDD zejdź na ziemie
@jos: nie przegadasz. oni zyja w jakiejs bance, i to ze putin zaatakowal ukraine to nie byl dlugofalowy projekt ktory pochlonal miliardy na propagande, na zinfiltrowanie rzadow czy tworzenie para organizacji typu ordo luris, ekologow ktorzy obrzydzili atom, skrajne partie typu AfD, konfederacja, ktore jatrza w panstwach. Chlop po prostu sie obudzil i stwierdzil dawaj szojgu, idziemy na ukraine xD

Sam nie zwracalem na to uwage, przyznaje, jestem prostym czlowiekiem zajmujacy
Są tam, gdzie my byśmy byli gdyby nie szybkie zmiany lat 90.


@Paczek_w_masle: To samo powtarzam w rozmowach i pisze na wykopie. To właśnie powinno nas zjednoczyć i budzić pewien rodzaj empatii. Są jak Polacy w latach 90', tyle że gdy próbowali się wyrwać z postkomunizmu to Rosjanie im fałszowali wybory i musieli robić Pomarańczowa Rewolucje i Majdan, a gdy już się wydawało że się wyrwią to dostali wojnę w 2014