Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 285
#wojna #ukraina #rosja
Pamiętacie jakiś czas temu, dlugo przed wojną zalew ineternetu memami o Ukraińcach w Polsce? Te gąbki z bakteriami, małpy, sef nie ksycy itd. Niekotrzy zwykli ludzie to podlapywali tak sie stalo to memiczne. Po tym co się dziś dzieje jestem przekonany, że to już wtedy były przygotowanie do wojny i próba ukształtowania nienawiści do Ukraińców aby zmiękczać potencjalne nastroje antyruskie lub nawet kształtować przyszłe opinie proruskie po rozpoczęciu operacji bardzo specjalnej. Teraz wyobraźcie sobie ile tam musiało czaju zostać nagotowane na uspokojenie wsród tych genialnych socjotechników gdy się okazało że cały ten trud, tyle kasy na trolli, miesiące albo lata pracy poszlo jak piach w #!$%@? xD Okazalo sie, że to dało kompletnie nic bo i tak prawie caly kraj sie zjednoczyl w pomocy Ukrainie. Nie ma Polsce nic potężniejszego od nienawiści do czerwonego agresora xDD Powinna to być kolejna lekcja na przyszlosc dla kacapskiego reżimu ale jak wiemy oni się nigdy nie uczą.
  • 42
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@jos: "to skomplikowane"

Kto miał styczność z Ukraińcami wie, że to specyficzny naród. Są tam, gdzie my byśmy byli gdyby nie szybkie zmiany lat 90. Łapówki, kombinatorstwo i bylejakość. Mimo wszystko powoli uwalniamy się od komunistycznej mentalności. No, przynajmniej tak było dopóki PiS nie przejął władzy po PO. Wielu wyjechało bo miało dość Ukrainy będącej pod wpływem Rosjan. Do tego rozłam wewnętrzny: wschód i zachód. Mieli swój język, jednak wschód chciał
@jos: Ja już w 2008 miałem takie neutralno-negatywne nastawienie do ukrainców i nie potrzebny był to tego internet. Przyjeżdżali do Polski do prostych prac. Nadal patrzę na nich nieprzychylnym okiem, chociaż nie są dla mnie żadną konkurencją. Po prostu tak to już jest na świecie. Tak samo na nas Niemiec patrzy na nas jak idziemy na zmywak czy budowę.
Po tym co się dziś dzieje jestem przekonany, że to już wtedy były przygotowanie do wojny i próba ukształtowania nienawiści do Ukraińców aby zmiękczać potencjalne nastroje antyruskie lub nawet kształtować przyszłe opinie proruskie po rozpoczęciu operacji bardzo specjalne


@jos: Tak, tak wszystkie memy o ukrach to był WIELKI RUSKI SPISEK !!!111. XD wam to już łykopki tak ta wojna mózgi wyprała że niedługo jak wam kanapka masłem do spodu na podłogę
albo po prostu większość wykopków miała neutralno-negatywny stosunek do Ukraińców


@WujaTHC: ja tam miałem pozytywny, ale uniwersum małp mnie śmieszy. Z nosacza albo tego niemieckiego koczkodana dalej można się śmiać, a z tej ukraińskiej już nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@jos: ja pier*olę człowieku przydałby ci się odwyk od intetnetu xD Na pewno ktoś kazał opłaconym trollom wrzucać zdjęcie gąbki na wykop xDDD
Memy o ukraincach były popularne bo każdy miał ich dość, przed wojną było ich kilka mln. w naszym kraju. Cześć z nich na potęgę oszukiwała Naszych rodaków na kasę (robią to w sumie do dzisiaj), cześć z imigrantów podejmowała nie do końca legalne prace czy nawet przestępstwa popełniali.
@jos: ludzie nie lubili Ukraińców, bo Ukraińcy dawali dużo powodów, by ich nie lubić. Jak zniknie wojenny hurraoptymizm i zostanie szara rzeczywistość, memy wrócą.

Ukraina tak naprawdę niewiele różni się mentalnie od r0sji, jak popatrzysz na statystyki, praktycznie identyczny odsetek korupcji, zabójstw, alkoholizmu czy infekcji hiv. Są po naszej stronie, będą szli w stronę Zachodu, będą się pewnie powoli zmieniać, ale kilka pokoleń minie, zanim będą w stanie wytworzyć dojrzałą demokrację,
Po tym co się dziś dzieje jestem przekonany, że to już wtedy były przygotowanie do wojny i próba ukształtowania nienawiści do Ukraińców aby zmiękczać potencjalne nastroje antyruskie lub nawet kształtować przyszłe opinie proruskie po rozpoczęciu operacji bardzo specjalnej.


@jos: za dużo wykopu, idź na spacer. Wszędzie ryjscy szpioni i podżegacze, IQ200. Minie trochę czasu i memiki wrócą jak wróci nienawiść na tle narodowościowym w społeczeństwie.