Wpis z mikrobloga

@somskia Czesc, jak na Malcie wygląda sytuacja mieszkaniowa a konkretnie wynajem pokoju jednoosobowego? Czy mając pewien pasywny dochód plus dorabiając na miejscu można sobie od tak wynająć, przylecieć i tam zamieszkac?

Czy hulajnoga elektryczna sprawdzi się tam do przemieszczania?

I jeszcze jedno głupsze ;) pytanie, czy są jakieś sposoby na tańsze jedzenie? Działa tam freeganizm?
@drzewostan: Z jedzeniem będzie ciężko, bo tu nie ma śmietników. Oni wywalają wory przed mieszkania i zbiera je smieciara ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokój za wynajmiesz od 350-400 euro wzwyż. Ale lepiej szukać pokoi po sezonie zdecydowanie. Hulajnogami ludzie popylaja tez, da się mocno, ale dla mnie to trochę objaw odwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@somskia: Ok, ale czy mieszkania są raczej dostępne, czy wchodzą w grę jakieś, nie wiem, castingi, referencje, konieczność okazania umowy o pracę, miejscowego rachunku bankowego itd? To 400zł to już z czynszem, rachunkami?

Ile tak orientacyjnie trzeba mieć na jedzenie dla 1 osoby gotującej w domu?

Rozumiem, że przemieszczanie się hulajnogą jest problematyczne przez brak chodników, wąskie uliczki, duży ruch samochodów? Jak daleko, średnio ludzie dojeżdżają do sklepów, pracy, na plażę?
@drzewostan: 400 euro napisałam mój drogi za pokój z rachunkami, mnie mieszkanie całe 2 pokoje plus salon i aneks wychodzi jakieś 750 euro, ale to tez zależy, w której części wyspy. Tu wymagają umowy u prace raczej zawsze przy wynajmie. Mieszkań jest sporo i ofert, trzeba jednak uważać na landlordów, bo lubią robić w uja XD jeśli chodzi o odległości to Malta jest wielkości Krakowa, wiec hulajnoga można spokojnie popylac do
@somskia: Ale dobry kraj do życia, wszędzie blisko, możliwość pływania przez większą część roku, urzędowy angielski, ładne widoki, zachodnia cywilizacja. Z tego co się orientuję najlepiej byłoby tam wkręcić się do pracy w finansach, it, choć to pewnie trzeba by mieć doświadczenie z PL.

No albo otworzyć wypożyczalnię hulajnóg... ;)

Drugi taki to jedynie Tampa na Florydzie, ale zamieszkanie tam w moim przypadku to jedynie na nielegalu..
@drzewostan: Ja pracuje w finansach wlasnie i jest spoko. Ogólnie lepiej mi się żyje zdecydowanie niż w pl, jedynie za ludźmi tęsknie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to co mówisz, No sam fakt, ze sobie w sobotę idę na cały dzień pływać łódka mi wynagradza wszystko i mniej się stresuje zdecydowanie. Lato mi trochę dało w kość, jak było kilka tygodni po 40 stopni, ale teraz jest
@somskia no to wyjechałaś że sporym doświadczeniem w sumie, a sądzisz, że jakiś staz i powiedzmy rok pracy wystarczyłby aby myśleć o apliowaniu do maltańskich firm? Potrzebują tam ludzi do pracy?