Wpis z mikrobloga

szukam monitora do laptopa z opcją ładowania przez usb-c 65W. Aktualnie używam 24 FHD, jednak po zmianie biurka na 80 cm głębokości pomyślałem o zmianie na coś większego. Zastanawiam się nad 1440p 27 cali lub 4k 32 cale. Na pewno odpadają monitory ultrawide bo grafika tego nie uciągnie. Pomierzyłem sobie wszystko i wydaje mi się, że przeskok na 27 może nie być mocno zauważy, z drugiej jednak strony 32 cale to dosyć sporo. Pytanie też czy na integrze (Intel UHD Graphics 620) oglądanie filmów na 32 4k będzie możliwe w ogóle w tej rozdziałce? Budżet tak 2-3k jednak im bliżej tej dolnej granicy tym lepiej.

#monitory #informatyka #elektronika #kicicochpyta #programista15k #programista25k #machinelearning
  • 7
@lubiepizze: Rozdzielczość monitora nie ma żadnego znaczenia dla grafiki. Możesz mieć i monitor 8K i nic się nie zmieni. Jedyne co się liczy to rozdzielczość kontentu / treści czy gier, które oglądasz/grasz. Stąd też moim zdanime ultrawide to genialna opcja, a raczej nie planujesz grać w gry na intelowskim 620, bo 620 nawet w 1080p nie ogarnie żadnej gry oprócz najbardziej podstawowych produkcji. Oglądanie filmów będzie możliwe, gdyż integra Intela ma
Rozdzielczość monitora nie ma żadnego znaczenia dla grafiki. Możesz mieć i monitor 8K i nic się nie zmieni.


@Tomaszwro: ma znaczenie, bo karty graficzne też mają ograniczenie na max. rozdzielczość, odświeżanie.
W takim przypadku monitor będzie pracował w niższej rozdzielczości i nici z ostrego obrazu.