Wpis z mikrobloga

Elo Mirki, mam pytanie związane z kwestią usterki w wynajmowanym mieszkaniu. W mieszkaniu jest problem z bezpiecznikami, tzn. jeden wyłącznik instalacyjny potrafi się wybić zupełnie bez powodu i nawet po wyłączeniu wszystkich pozostałych wyłączników ten jeden ciągle się wybija przy każdej próbie załączenia go z powrotem. Właściciele mieszkania są świadomi problemu od co najmniej roku, jednakże ignorowali go ze względu na fakt, że po pewnym czasie od pierwszego wybicia przy n-tej próbie załączenia go z powrotem wyłącznik dawał się normalnie załączyć. Dzisiaj znowu pojawiła się ta sytuacja i został wezwany elektryk. I teraz pytanie do was: czy mogę obciążyć właściciela mieszkania kosztami usługi prosząc o fakturę na jego dane, czy muszę te fakturę/rachunek wziąć na siebie? Dodam, że w umowie o najem mieszkania właściciel zobowiązuje się pokryć wszystkie koszty remontów/napraw nie wynikających z winy najemców.

#prawo #elektryka #wynajem #nieruchomosci
  • 9
@EgzeQTroll: albo włącznik jest uszkodzony albo gdzieś jest przebicie. Ja wymieniłbym wyłącznik na nowy. Często jest tak, że jak kilka razy wybije to potem ma do tego szybsze skłonności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kilka złotych, a będziesz mógł wykluczyć wyłącznik.