Wpis z mikrobloga

A pcc - dokonujesz czynności cywilnoprawnej, to po stronie administracji oznacza konieczność zmian w rejestrach, które generują koszty.


@ten_kapuczino: no dobra, kupuje auto, opłacam pcc, a potem do cholery musze jeszcze raz zapłacić za rejestracje samochodu...
  • Odpowiedz
@ten_kapuczino absolutna głupota
Gdyby zamiast VAT obowiązywał podatek od każdej transakcji to powodowałoby ustalenie cen na zupełnie nienaturalnych poziomach, bo trzebaby płacić podatek za każdy etap produkcji, co jest po prostu głupie.
  • Odpowiedz
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: wyobraź sobie, że sprzedasz mi zboże i zapłacisz vat od tego, ja z tego zrobię mąkę sprzedam tobie zapłacę vat, ty zrobisz z tego chleb i odsprzedasz mi znowu vat, ja zrobię z chleba kanapkę i sprzedam tobie i znowu vat ( ͡° ͜ʖ ͡°) A gdybyś nei sprzedawał tylko robił sam to bez vatu.


Albo jak nie pracujesz to nie płacisz dochodowego, ale jak chcesz
  • Odpowiedz
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: @MarMac: są lepsze fikołki w tym obsranym państwie. Ostatnio gdzieś czytałem że:
- zakładasz sp z.o.o
- musisz wpłacić kapitał
- wpłacasz 1.000.000
- biznes nie idzie bo to polska
- likwidujesz sp z.o.o
- chcesz wyplacic SWOJE pieniadze
- musisz zaplacic podatek (i to jakis ogromny)
- #!$%@? gdzie ja zyje.
  • Odpowiedz
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka
@MarMac Co Wy za głupoty gadacie? Jakiś kit funkcjonuje w społeczeństwie, że to jest "od wzbogacenia się". To jest podatek od czynności cywilnoprawnych, tzw. PCC. Wg prawa teoretycznie każda transakcja powyżej 1000 zł jest nim objęta.
Oczywiście nie popieram i też uważam, że to zdzierstwo, ale jak już coś punktujemy to bądźmy szczegółowi.
Już pomijam, że takim samym podatkiem jest VAT. To jest też podatek po prostu za to, że ktoś
  • Odpowiedz
Zobacz tez akcyzę przy sprowadzaniu auta zza granicy, z silnikiem powyżej 2.0

19% od wartości #!$%@? zlodziejom


@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: ale tu to można uzasadnić, że jest procentowo. Natomiast w przypadku czynności, które są takie same niezależnie od ceny powinno być kwotowo.
  • Odpowiedz
Tu się akurat mylisz - ten samochód jest wart mniej niż za niego zapłaciłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kiedys_bylem_zielonka: towar jest wart tyle, ile ktoś chce za niego zapłacić. Dla mnie każde miejskie auto byłoby nic nie warte (nie kupiłbym), ale dla kogoś z Warszawy może być warte tysiące.
  • Odpowiedz
że sprzedasz mi zboże i zapłacisz vat od tego, ja z tego zrobię mąkę sprzedam tobie zapłacę vat, ty zrobisz z tego chleb i odsprzedasz mi znowu vat, ja zrobię z chleba kanapkę i sprzedam tobie i znowu vat ( ͡° ͜ʖ ͡°) A gdybyś nei sprzedawał tylko robił sam to bez vatu.


@LifeReboot: Nic tekiego sie nie wydarzy, bo VAT płaci klient końcowy za tę kanapkę,
  • Odpowiedz