Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Docelowo powinno w obcym języku robić tak samo.

@MlodyDziadzio: czyli oczekujesz, że ktoś ma wskoczyć na poziom c2, bez przechodzenia po drodze pozostałych poziomów, po prostu iść za intuicją, a wcześniej uczyć się na pamięć zdań, czy co?
Części mowy też byś się chętnie nie uczył, bo jak składasz zdania, to nie myślisz, czy to czasownik, czy przysłówek, ta?
No to rozbijanie zdań jest proste jak budowa cepa i pomaga rozumieć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
normalnie, przelewasz sposob w jaki mowisz na papier.

@PurpleHaze: masz 30 lat, to Ci się to wydaje proste. Po pierwsze - nie pisze się w taki sposób, jak się mówi, niezależnie o jakiej formie wypowiedzi mówisz, dlatego wszelkie niezredagowane zapisy rozmów czyta się tak źle, po drugie, dzieci tego nie potrafią i piszą w ogóle niezrozumiale zdania
  • Odpowiedz
@EjniaKK: Najlepsze co było w szkole na polskim! Zawsze czekałem na piątek i zajęcia z gramatyki. Rozbiór logiczno-gramatyczny zdania mógłbym #!$%@?ć cały dzień na akord za wynagrodzeniem. A nie jakieś gówno interpretacje i co autor miał na myśli albo dlaczego bohater cierpiał ha tfu!
  • Odpowiedz
@EjniaKK w językach obcych się przydaje, a teraz jest popularne NA CZUJA, a potem taka baba gada do ciebie po angielsku na czuja i ni #!$%@? nie da się zrozumieć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@apee: Jeśli posługujesz się słowem pisanym, a istotnie robisz to jako aktywny użytkownik Internetu, to każda Twoja wypowiedź podlega ocenie innych użytkowników. Jedną ze składowych tej oceny jest natomiast odbiór formalnej strony wypowiedzi (niekoniecznie przeprowadzony świadomie i intencjonalnie). Z reguły jest tak, że im składniej i poprawniej zapisana jest wypowiedź, tym większe są szanse również na pozytywny odbiór przekazywanej treści. Jak już wyżej napisano, znajomość podstawowych reguł gramatycznych i budowy zdania
  • Odpowiedz
@EjniaKK:
To się bardzo przydaje w poprawnym stawianiu znaków interpunkcyjnych w języku polskim, a nasz język jest pod tym względem dość wymagający i formalny.
  • Odpowiedz
A ja bym chętnie się zapoznał z tematem raz jeszcze bo czasami mi brakuje tej wiedzy przy interpretowaniu tekstów ustaw i od jakiegoś czasu się zbieram by do tego usiąść.
  • Odpowiedz
@Krokiruks:

A jak bez tej wiedzy chcesz prawidłowo pisać wypracowania?


Może spróbuj czytać książki i pisać ćwiczebne wypracowania.

Naukę pływania też byś zaczęła od wykładu z fizjologii, zamiast pójścia na basen?

@pod_sloncem_szatana:

Z reguły jest tak, że im składniej i poprawniej zapisana jest wypowiedź, tym większe są szanse również na pozytywny odbiór przekazywanej treści.


albo wyjdziesz na przemądrzałego
  • Odpowiedz
nadal nie rozumiem o co w tym chodzi, i po co się tego uczyć


@EjniaKK: kompletnie po nic. Argument nauki dzieci nie ma zastosowania, bo dzieci mogą sprawnie posługiwać się kilkoma językami tylko mówiąc, nigdy nie poznając żadnych zasad składni. Np. dwujęzyczne dziecko lat 8 perfekcyjnie mówi w dwóch językach i nadal nie wie, co to przydawka.

#!$%@?, ja też nie wiem.
  • Odpowiedz
@EjniaKK: To jest szkoła podstawowa. Każdego uczymy podstaw, aby w przyszłości mógł się rozwijać w pożądanych kierunkach. Tego też nie łapiesz?
  • Odpowiedz
A ja mam pytanie. W jakich okolicznościach trzeba użyć jakiej formy w przypadkach „ powiem Ci/Tobie” i „lubię Cię/Ciebie”? Zawsze wydawało mi się że używa się tej krótszej, ale coraz częściej spotykam się z jakimiś „szanuje Ciebie” ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krokiruks: przecież do konstrukcji zdania używasz takich podstawowych rzeczy jak czasownik, rzeczownik, epitet czy przymiotnik, a nie jakieś przydawki/okoliczniki/dopełnienia. O ile przy prostym zdaniu jak na przykładzie nie ma problemu z rozróżnieniem tych wszystkich rzeczy, tak przy zdaniach wielokrotnie złożonych, które są wałkowane w szkołach Bóg wie po co i na co jest to marnowanie czasu. Nie mam nic do rozumienia samej składni języka i jego budowy, ale nawet jak uczysz
  • Odpowiedz
@Deykun: Oczywiście masz rację, jednak nie dla każdego. Jako plan awaryjny to świetna sprawą jednak z doświadczenia widzę że osoby które usilowaly w dosłowny sposób używać takich rzeczy do tworzenia zdań w obcym języku, wypadały świetnie w zadaniach i tylko w zadaniach ( ͡° ͜ʖ ͡°). To jest umiejętność która jest zbyt wolna by używać jej w konwersacji i tworzy się takie "potworki" jak ludzie którzy mają
  • Odpowiedz