Wpis z mikrobloga

Powiem Wam, że tak już czytać o tym Chersoniu nie mogę, czy ofensywa Ukraińców padła, dlaczego powoli itd.? Łatwo jest oceniać siedząc kilka tysięcy kilometrów od frontu.

Tak się składa, że miałem okazję ostatnio porozmawiać z Wiktorem z 47. Szturmowego Pułku - akurat dzwonił do swojej siostry, gdy u niej piłem smaczną kawusię. Wiktor aktualnie jest, na arbuzowych żniwach (sam tak to ujął) i powiedział mi jedną prostą rzecz: idzie tak jak idzie z kilku powodów:
a) żołnierze są rotowani - 3 dni w akcji i na 2 dni na tyły,
b) wszystko idzie zgodnie z planem - głównie starają się ludzi nie tracić (zwłaszcza weteranów)
c) Rusek się okopał i ciężko go wyrzucić z okopów - czekają na moment, aż psycha im siądzie,
d) wszystko idzie systematycznie do przodu.
e) Ługanda i Dondabwe na skraju paniki na froncie.

Tylko tyle mógł powiedzieć, a potem poprosił o IFAK, ponieważ jeden z dwóch swoich zużył na koledze.

Na zdjęciu ów Wiktor, który przez 6 miechów stał mi się bratem.

Jako Fundacja Przyszłość dla Ukrainy zbieramy dla jego Pułku (parę tygodni temu byli jeszcze Batalionem) na Quda do ewakuacji z linii frontu. Chętnych zapraszam do linka zrzutki, a dotychczas wspierającym pragnę podziękować.

Zrzutka

#ukraina
Pobierz
źródło: comment_1662360717MXM9NR9DTuCtrcpmQGlYaQ.jpg
  • 23
@Garulf chcesz to sobie myśl, że to scam - mam to gdzieś. Robię swoją robotę - gdybyś chociaż poświęcił 5 minut i wszedłbyś na stronę Fundacji lub na stronę Pułku w mediach społecznościowych, to być wiedział, że to nie scam :) Ale co ja tam wiem, prosty wykopek ze mnie :)

Jeśli zbierzemy koniec końców na tego Quada, to nazwiemy go Garulf :)
personalnie


@Garulf: Łuck, Kiwerce, Maniewicze, Żytomierz, polskie zakonnice prowadzące Dom Samotnej Matki w Jazłowcu - to tylko kilka miejscowości w których byliśmy i w których zostawiliśmy pomoc humanitarną.
@Garulf i ów Quad na którego nie ma 3/4 Ukrainy to jeden z naszych wielu projektów - począwszy od Domu Dziecka w Winnicy poprzez zakonnice w Jazłowcu, a na szpitalach polowych kończąc. Jest też kilka pomniejszych itd.
@Festung: ten typ łazi po wykopie i wszystkim takie wrzuty antyukrainskie robi albo sam je produkuje. olej typa. wczoraj wrzucał wolskiemu, przeszkadzaja mu ukraincy ktorzy siedza w Polsce a nie walcza na froncie itd. wdajesz sie w niepotrzebną dyskusje z trolem. przez ten czas moglbys kogos namowic na 50 gr i więcej by bylo pozytku z Twojego czasu.